شادی صدر به دادسرای انقلاب احضار شد

سایت میدان

شادی صدر ، فعال زنان و وکیل دادگستری صبح روز دوشنبه اول مرداد ماه با احضاریه کتبی به دادسرای انقلاب فراخوانده شد.

در احضاریه صدر، که از سوی دفتر دادیاری ویژه امنیت دادسرای انقلاب صادر شده ،‌ مطلب ” اگر وکیل انتخاب نموده اید، معرفی نمایید و اگر کسی را به عنوان شهود دارید، قبل از موعد مقرر معرفی کنید،”، خط خورده است.

همچنین در این احضاریه سه روز مهلت برای معرفی به دادسرا داده شده است. دو روز پیش، محبوبه عباسقلی زاده نیز به همین معاونت احضار شده بود.

شادی صدر و محبوبه عباسقلی زاده دو تن از فعالان جنبش زنان هستند که در روز ۱۳ اسفند به همراه ۳۱ تن دیگر از فعالان این جنبش بازداشت شدند و پس از آزادی ۳۱ نفر دیگر، ۱۶ روز در بند ۲۰۹ زندان اوین بازداشت بودند.

شادی صدر مدیر و موسس موسسه “راه توانمند زیستن” (راهی) بود که در زمان زندانی بودن وی، پلمپ شد و هنوز اجازه فعالیت دوباره پیدا نکرده است. صدر به همراه عده ای از وکلای همکارش ،‌مسوولیت رسیدگی حقوقی به پرونده زنان آسیب دیده اجتماعی را که توان مالی دفاع حقوقی از خود را نداشتند ، به طور رایگان و با حمایت مالی یک موسسه غیر دولتی هلندی به عهده گرفته بود.

وی بارها درباره نوع فعالیتش در این موسسه ، اهداف و فعالیتها به صورت کتبی ، شفاهی و نیز در رسانه ها توضیح داده است. در طول یک سال فعالیت موسسه راهی، نزدیک به ۱۰۰۰ زن بی پناه، توانستند از مشاوره رایگان حقوقی بهره مند شوند یا با داشتن وکیل از خود در محاکم قضایی دفاع کنند

لینک مطلب: http://www.meydaan.org/news.aspx?nid=458

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.