خشونت علیه زنان مهمترین مشکل زنان استان گلستان

خشونت علیه زنان مهمترین مشکل زنان شهرستان علی‌آباد از توابع استان گلستان است.

صدیقه سمیعی عضو هیأت مدیره کانون فرهنگی اجتماعی زنان شهرستان علی آباد با بیان این مطلب گفت: مهمترین مشکل زنان شهرستان علی آباد که به کانون فرهنگی اجتماعی آن مراجعه می‌کنند، خشونت است، آنان معمولا توسط شوهرانشان مورد اذیت و آزار قرار می‌گیرند و فقط کمک‌رسانی به ویژه افزایش آگاهی‌های اجتماعی و توجه به حقوق اجتماعی آنان می‌تواند در حل این مشکل موثر واقع شود.

وی همچنین برگزاری کلاس‌های مشاوره خانوادگی و حقوقی را از دیگر راه‌حل‌های خشونت داخل خانواده علیه زنان عنوان کرد.

وی گفت: اکنون کانون فرهنگی اجتماعی شهرستان علی آباد مکان مشخصی برای فعالیت ندارند و معمولا جلسات آن در استانداری برگزار می‌شود. واگذاری یک مکان مناسب برای این کانون می‌تواند در حل مشکلات زنان این شهرستان موثر واقع شود.

وی مهمترین راه حل مشکل زنان علی آباد را ایجاد اشتغال دانست و گفت: با فرهنگ‌سازی و ایجاد اشتغال و درآمد، مشکلات زنان و از جمله خشونت علیه آنان حل خواهد شد.

وی گفت: برگزاری کلاس‌های آموزشی IT و اعطای مدرک به زنان، اجرای طرح پژوهشی با موضوع تبعیض جنسیتی و اطلاع‌رسانی در باره نتایج آن به همه مدارس استان گلستان، همچنین برگزاری کارگاه های آموزشی و اجرای جلسات پرسش و پاسخ از دیگر فعالیت‌های کانون فرهنگی اجتماعی زنان این شهرستان بوده است.

به گفته سمیعی اکنون به دلیل نبود یک مکان مشخص فعالیت‌های کانون متوقف شده که در صورت اختصاص مکانی مناسب فعالیت‌های آن مجددا آغاز خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.