طرح آموزش مهارت های زندگی در قم اجرا می شود

کانون زنان ایران: طرح آموزش مهارت های ده گانه زندگی در قم اجرا می شود.

مریم بیدگلی مدیر کانون فرهنگی اجتماعی زنان استان قم با اعلام این خبر گفت: این طرح پانصد زن شاغل در ادارات دولتی استان را با آموزش ده مهارت افزایش خود آگاهی، خود باوری، اعتماد به نفس، خلاقیت، همدلی دررابطه سازمانی، صمیمیت، کنترل، کنترل هیجانات و استرس مهارت تصمیم گیری، برنامه ریزی و مدیریت تحت پوشش خود قرار می دهد.

وی گفت: هدف از اجرای این طرح مقاوم سازی، توانمند سازی و سازگاری زنان در محیط کار و امکان خلاقیت برای ارتقا شغلی آنان است.

به گفته وی افزایش قدرت تصمیم گیری و افزایش اعتماد به نفس زنان برای اشتغال رده های مدیریتی از دیگر اهداف برگزاری این طرح است.

وی ادامه داد: در این طرح پانصد زن شاغل ۵۰ ساعت آموزش های لازم را فرا می گیرند و سپس در قبال آن سازمان مدیریت و برنامه ریزی به آنها گواهینامه ای معتبر به عنوان آموزش ضمن خدمت اعطا می کند که در ارتقای شغلی زنان موثر است.

تاکنون ۱۰۰زن آموزش های پیش بینی شده این طرح را گذرانده اند.

به گفته بید گلی این کانون همچنین ده کارگاه را به منظور توانمند سازی NGOهای در حال ثبت استان و آشنایی آنان بامسائل زنان و نگرش های جنسیتی برگزار کرده است. وی ادامه داد: این مراکز غیر دولتی قبل از ثبت شدن این آموزش ها را می بینند تا در اساسنامه شان نیازهای زنان را لحاظ کنند.

آموزش مهارت های قبل از ازدواج به دختران جوان، اجرای کارگاه های آموزشی، مشاوره های گروهی و فردی، آموزش های هنری، طرح IT، ایجاد کانون شطرنج و ایروبیک بانوان و طرح بسیج نیروهای محلی به منظور نیاز سنجی برای رفع نیاز ها و توانمند سازی زنان از دیگر طرح های به اجرا آمده توسط این کانون است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.