منصوره شجاعی و طلعت تقی نیا در دادگاه حاضر شدند اما قاضی نبود

کانون زنان ایرانی: منصوره شجاعی و طللعت تقی نیا از فعالان جنبش زنان صبح امروز در شعبه بازپرسی یک دادگاه ویژه امنیت حاضر شدند اما به دلیل عدم حضور قاضی بازگشتند.

صبح امروز منصوره شجاعی و طلعت تقی نیا در پی دریافت احضاریه کتبی در دادگاه حاضر شدند در حالی که به گفته شجاعی خودشان هم دلیل این احضار را نمی دانستند.

چندی پیش گروهی از فعالان زن برای شرکت در یک کارگاه آموزشی روزنامه نگاری قرار بود عازم هند شوند که انجام این سفر از سوی نیروهای امنیتی لغو شد و بعضی از این زنان از جمله منصوره شجاعی و طلعت تقی نیا چند روزی را به همین دلیل در بازداشت به سر بردند.گفته می شود این یکی از دلایل احضار این دو فعال حوزه زنان است.

اما چندی پیش منصوره شجاعی که در جلسه کمپین یک میلیون امضا در خرم آباد شرکت کرده بود می گوید: «تصور می کنم این احضار در ارتباط با سفر به هند باشد ولی ماجرای جلسه خرم آباد پروسه احضار را تسریع کرده است.»

شجاعی می گوید:”بالاخره نفهمیدم که چرا ما را احضار کردند و این که چرا روزی که ما به دادگاه فراخوانده می شویم قاضی حضور ندارد.”

علی کرمی,وکیل این دو فعال حقوق زنان صبح امروز صورت جلسه ای تنظیم کرد مبنی بر اینکه این دو نفر به موقع در دادگاه حضور یافتند اما قاضی حضور نداشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.