مادر سپیده پورآقایی: ادامه بازداشت سپیده غیرقانونی است

کمیته دانشجویی گزارشگران حقوق بشر:با گذشت ۷۶ روز از بازداشت سپیده پورآقایی، وی همچنان در بازداشتگاه ۲۰۹ وزارت اطلاعات نگهداری می شود. وی که از حدود دو هفته پیش از سلول انفرادی به اتاق ۳ نفره منتقل شده است، در آخرین تماس خود از آزادی یکی از هم سلولی های خود خبر داد.

مادر سپیده پورآقایی که از زمان بازداشت دخترش، بارها به دادگاه انقلاب مراجعه کرده است ضمن گلایه از نحوه برخورد با پرونده سپیده، عدم آزادی وی را با وجود پایان یافتن دوران بازجویی غیرقانونی می داند.

مادر سپیده می گوید:” امروز برای چندمین بار به شعبه ۱ بازپرسی دادگاه انقلاب مراجعه کردم، اما گفتند که هنوز پرونده ها تعیین شعبه نشده است.” وی اضافه کرد:” نزدیک به ۳ ماه از بازداشت دخترم می گذرد و هنوز هیچ امیدی برای آزادی او وجود ندارد.”

سپیده پورآقایی فعال حقوق بشر، روز ۱۸ شهریورماه در منزلش در کرج بازداشت شد.

به گفته مادر سپیده، وی صبح از خانه خارج شد و حدود ظهر با چند مامور لباس شخصی به منزل بازگشت، مأموران ضمن ضبط کامیوتر او، کلیه کتاب ها و دست نوشته هایش را نیز با خود بردند.

پورآقایی که مدتی در روزنامه توقیف شده “گزارش روز” فعالیت کرده است، در سال ۷۸ نیز به مدت ۱ماه بازداشت و زندانی شده بود. که با قرار وثیقه از زندان آزاد شد. وی سپس از سوی دادگاه انقلاب به تحمل ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد که این حکم به مرحله اجرا در نیامد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.