انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران خواست: توجه مسوولان به مساله‌ی امنیت جانی روزنامه‌نگاران و خبرنگاران بویژه در شهرستان‌ها

هیات مدیره‌ی “انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران” خواستار توجه مسوولان به مساله امنیت جانی روزنامه‌نگاران و خبرنگاران بویژه در شهرستان‌ها شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بدرالسادات مفیدی – دبیر انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران – با اعلام این مطلب اظهار کرد: با توجه به گزارش‌های دریافتی از سوی برخی از روزنامه‌نگاران آسیب دیده در شهرستان‌ها ازجمله کرمان و کرج این موضوع در جلسه اخیر هیات مدیره مطرح شد و اعضای آن به اجماع خواستار انعکاس نگرانی‌شان در این خصوص شدند.

او گفت: یکی از شاکیان سردبیر هفته‌نامه کرمان ورزشی است که اخیرا مورد ضرب و جرح عده‌ای ناشناس قرار گرفته و در اثر وارد شدن چند ضربه دشنه به بدنش، یکی از شریان‌های او قطع شده و هم اکنون در حالت نیمه فلج در منزل خود بستری است. پیش از این نیز دو تن دیگر از روزنامه‌نگاران ورزشی‌نویس در این شهر مورد ضرب و شتم افراد ناشناس قرار گرفته‌اند که از ترس امنیت جانی خود ترجیح می‌دهند نام آن‌ها اعلام نشود.

وی تصمیم دیگر هیات مدیره انجمن را تقاضای آزادی مشروط یک روزنامه‌نگار زندانی در سنندج از رییس قوه قضاییه اعلام کرد.

مفیدی در ادامه به اعتراض اعضای هیات مدیره انجمن نسبت به لغو امتیاز نشریه‌های “مدرسه” و “دیلماج” اشاره کرد و افزود: ظاهرا لغو امتیاز نشریات توسط هیات نظارت بر مطبوعات بدون ذکر علت آن در یک ابلاغیه رسمی، دارد به تدریج به یک رویه تبدیل می‌شود و حال آنکه به موجب اصل ۱۶۸ قانون اساسی، رسیدگی به جرایم مطبوعاتی باید در دادگاه علنی و با حضور هیات منصفه صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.