ملاقات بی نتیجه با کمیسیون اصل ۹۰ و یک بازداشت دیگر

سایت کمیته تلاش

نمایندگان خانواده های دانشجویان دربند دیروز دوشنبه ، طبق قرار قبلی با نماینده کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی ملاقات کردند.

نماینده کمیته تلاش از این دیدار گزارش می دهد که نمایندگان خانواده های این عزیزان موضوع اعتراض خود را همانطور که برای نمایندگان کمیسیون امنیت ملی مطرح کرده بودند، برای نماینده ی کمیسیون اصل ۹۰ نیز مطرح کرده و از ایشان خواسته بودند تا نسبت به قانون شکنی و عدم احترام به حقوق خود و فرزندانشان توسط وزارت اطلاعات و قوه قضاییه پیگیری کنند. نماینده ی کمیسیون اصل ۹۰ نیز در این جلسه به جای توضیح اقداماتی که انجام خواهد داد تا از حقوق دانشجویان در بند و خانواده هایشان مصرح در قانون اساسی حمایت شود به توجیه اقدامات غیر قانونی مسئولان حکومتی پرداخته و نهایتاً نامه ی اعتراضی خانواده ها را که نکات اعتراض شان را در آن نوشته بودند به جلسه پایان داد.

خانواده ها که از هر اقدامی از طرف کمیسیون اصل ۹۰ نا امید گشته بودند اعلام داشتند که تا فردا ساعت ۱۳:۰۰ که قرار است با نماینده ی کمیسیون امنیت ملی دیدار کرده و گزارشی از ملاقات چهارگانه ی آن کمیسیون با وزارت اطلاعات را بشنوند صبر خواهند کرد و اگر در آن ملاقات نیز به نکات مورد اعتراض ایشان پاسخ صریح و روشن و در مقابل رسانه های عمومی داده نشود و همچنین اگر به آزادی تمامی دانشجویان زندانی تا آخرین شب آذر ماه (شب یلدا) ختم نشود، از رجوع به نهادهای حکومتی خودداری کرده و به حمایت مردمی و نهادهای بین المللی توسل خواهند جست.

سپس خانواده ها از آنجا به زندان اوین رفته و برای ملاقات با فرزندانشان به درب بالای اوین مراجعه کردند که متأسفانه باز هم حق قانونی ایشان مورد بی اعتنایی مسئولان بازداشتگاه امنیتی ۲۰۹ قرار گرفت و تنها توانستند مسئولان سالن ملاقات را وادار کنند تا مبالغی را که برای دانشجویان در بند برده بودند قبول کنند. لازم به تذکر است که مسئولان سالن ملاقات هیچگونه سند و یا قبض رسیدی در مقابل دریافت این وجوه به خانواده ها ندادند.

دیگر خبرهای رسیده حاکیست که امروز نیز مأموران امنیتی با یک ورق پاره که گویا حکمی عمومی بوده است به منزل دانشجوی در بند علی کلایی رفته و با برخوردهای بسیار زننده با خانواده ی او به تفتیش خانه پرداخته اند.

همچنین گویا دیروز دانشجوی دیگری از دانشگاه آزاد شهر ری با اتهام پخش اعلامیه بازداشت گشته است که هنوز از نام و چگونگی بازداشت و محل نگاهداری او خبر موثق به کمیته تلاش برای رهایی دانشجویان در بند نرسیده است.

لینک مطلب:

http://komite-talash.blogfa.com/post-21.aspx

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.