طلاق و خشونت علیه زنان و کودکان درسیستان و بلوچستان رایج است

ایسنا_محمدرضا سراوانی معاون امور اجتماعی بهزیستی استان سیستان و بلوچستان از طلاق و خشونت علیه زنان و کودکان رابه عنوان معضلات رایج این استان اعلام می کند:« دادگستری‌های استان مملو از پرونده‌های طلاق است در سال جاری با امضای تفاهم نامه‌ای با دفتر حمایت از خانواده دادگستری، دفاتر مشاوره‌های تخصصی برای کاهش طلاق ایجاد شده است. »

اسماعیل میری ـ معاون مشارکت‌های مردمی و اشتغال بهزیستی این استان نیزاز رشد ۷۶ درصدی فقر در میان مردم استان سیستان و بلوچستان اشاره می کند.

وی ادامه میدهد: «بیشتر جمعیت استان تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی هستند و اگر حمایت‌های دولت همچون توزیع بن تغذیه، بیمه روستاییان، توزیع سهام عدالت و غیره نبود، به دلیل خشکسالی‌ها اکثر مردم از روستاها مهاجرت می‌کردند. »

حسن رحیمی پورنگ ـ معاون پشتیبانی و منابع انسانی بهزیستی استان سیستان و بلوچستان ـ نیز می گوید:« اعتیاد، بافت فرهنگی، همسایگی با کشورهایی همچون افغانستان و پاکستان، باعث شده آمار مددجویان استان از سطح میانگین کشوری بالاتر باشد، از سوی دیگر به دلیل کمبود امکانات و اعتبارات در سطحی نیستیم که بتوانیم اقدامات لازم جهت توانمندسازی و رفع مشکلات جامعه هدف را در پیش بگیریم. »

به گفته میری ۶۲ درصد نیروهای انسانی سازمان بهزیستی دیپلم و زیردیپلم هستند و بدنه کارشناسی بسیار ضعیفی دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.