ماهنامه زنان بعد از ۱۶ سال انتشار توقیف شد

مدرسه فمینیستی: نشریه زنان که به مدیر مسئولی شهلا شرکت به مدت ۱۶ سال به طور مستمر منتشر می شد، با تصمیم هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی لغو امتیاز شد.

خبرگزاری فارس به نقل از یک منبع آگاه که نام او فاش نشده است، گزارش داد: ماهنامه زنان به مدیر مسئولی شهلا شرکت در جلسه امروز هیئت نظارت بر مطبوعات به دلیل درج مطالب و اخبار به گونه ای که موجب سلب امنیت روانی جامعه می شد، لغو مجوز شد. از دیگر اتهامات وارده به این نشریه « به مخاطره انداختن سلامت روحی، فکری و روانی مخاطب» ذکر شده است.

خبرگزاری فارس «القای اینکه امنیت در جامعه وجود ندارد» و « سیاه نمایی وضعیت زنان در جمهوری اسلامی» را از دیگر دلایل تعطیلی نشریه زنان توسط هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ذکر کرده است.

«مقام آگاه» به خبرگزاری فارس گفته است: «این ماهنامه به دلیل اخلال در حقوق عمومی و تضعیف نهادهای نظامی و انقلابی از جمله بسیج مستند به اصل ۲۴ قانون اساسی و صدر ماده ۶ قانون مطبوعات و مصوبه نشست ۲۹۸ شورای عالی امنیت ملی به تاریخ ۲۸ آبان ۱۳۷۹ و تبصره ۲ از ماده ۵ قانون مطبوعات مبنی بر لازم الجرا بودن این مصوبات به دلیل بی توجهی به تذکرات کتبی و شفاهی که پیش از این مکررا به مدیر مسئول نشریه در باب رعایت قانون مطبوعات و سایر مقرار و دستور العمل های مربوطه داده شده است، بناه به رای اعضای هیئت، لغو مجوز شد.»

شهلا شرکت مدیر مسئول این ماهنامه در رابطه با لغو امتیاز مجله به رادیو زمانه گفته است: « از طریق خبرگزاری فارس از مساله لغو امتیاز مجله اش با خبر شده و در حال پیگیری برای اطلاع از کم و کیف مساله است.

شهلا شرکت گفت:تا این لحظه هیچ نامه رسمی که حکایت از لغو مجوز ماهنامه زنان داشته باشد دریافت نکرده است.

او با اشاره به خبر خبرگزاری فارس که علت لغو امتیاز ماهنامه زنان را سیاه نمایی ذکر کرده است، گفت ما در قانون جرمی با عنوان سیاه نمایی نداریم وباید دادگاه تشکیل شود تا هیات نظارت بتواند مجوز نشریه ای را لغو کند.

شهلا شرکت در مورد این که کدام مطالب ماهنامه زنان ممکن است مصداق سیاه نمایی تلقی شده باشد، گفت: ما هر ماه در بخش خبرهای زنان آماری را منتشر می کنیم در مورد این که در این ماه چند زن کشته شده اند و چند زن دیگران را کشته اند، که همه اطلاعات آنها به خبرهای رسانه های داخلی متکی است.»

نشریه “زنان” در بهمن سال ۱۳۷۰ انتشار خود را آغاز کرد و تا دی ماه سال جاری ۱۵۱ شماره منتشر کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.