نخستین هتل مخصوص زنان درپایتخت عربستان گشایش یافت

نخستین هتل مخصوص زنان که اولین هتل از نوع خود در سطح خاورمیانه به شمار می‌آید روز سه شنبه در ریاض پایتخت عربستان گشایش یافت.

بر اساس بیانیه‌ای که از سوی این هتل منتشر شد امیر سلطان بن سلمان عبدالعزیز، دبیر کل هیات عالی جهانگردی عربستان، هتل وسبا لوذان را در شهر ریاض افتتاح کرد.

در مراسم افتتاح این هتل که از نظر تامین آسایش و اختصاص به زنان، اولین هتل از نوع خود در عربستان به شمار می‌آید ترکی بن محمد ال‌سعود نماینده شورای اداری لوذان نیز حضور داشت .

افتتاح این هتل در چارچوب تحقق اهداف هیات عالی جهانگری درزمینه توسعه پروژه‌های جهانگردی به ویژه پروژه‌های مخصوص زنان انجام گرفت.

همچنین خانم مضاوی بنت محمد بن عبد الله آل سعود رئیس شورای شرکای این هتل در کنفرانس مطبوعاتی که قبل از افتتاح هتل برگزار شد گفت یکی از اهداف احداث این هتل، ارائه خدمات ویژه زنان و تامین راحتی و آسایش آنان است.

به گفته وی این هتل دارای ‪۲۵‬اتاق با طراحی متنوع و مخصوص زنان است.

مضاوی تاکید کرد که همچنین یکی دیگر از اهداف لوذان تحقق مسوولیت اجتماعی در عربستان و حمایت از زنان به طور کلی و زنان سعودی به طور خاص است.

زنان در عربستان اجازه ندارند رانندگی کنند و یا بدون اجازه همسران خود به مسافرت بروند و همچنین نمی‌توانند به تنهایی در رستورانها غذا بخورند.

منبع : ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.