واگذاری سهام عدالت به زنان کارگر سرپرست خانوار در سال جاری

مدیر کل امور اجتماعی و سهام وزارت کار و امور اجتماعی از شناسایی و واگذاری سهام عدالت به زنان کارگر سرپرست خانوار در سال جاری خبر داد.
به گزارش حیات به نقل از روابط عمومی وزارت کار و امور اجتماعی، مسعود کاظم زاده برخی برنامه های وزارت کار و امور اجتماعی را در سال جاری اعلام کرد و گفت: در سال جاری برنامه واگذاری سهام عدالت به زنان کارگر سرپرست خانوار و اجرایی شدن تفاهم نامه مسکن کارگری که سال گذشته بین وزارت مسکن و شهرسازی و وزارت کارو امور اجتماعی منعقد شده بود پیگیری و انجام می شود.
مدیر کل امور اجتماعی و سهام وزارت کار و امور اجتماعی اظهار داشت: در سال جاری به دنبال اجرایی شدن پروژه های مسکونی برای کارگران فاقد مسکن هستیم که عملیات شناسایی و تخصیص زمین برای ساخت واحدهای مسکونی از سال گذشته آغاز شده بود که نتایج خوبی در این زمینه حاصل شد.
وی از وجود ۲۲۲ پروژه مسکن کارگری در مرحله آماده سازی و۴۱ پروژه در مرحله ساخت خبر داد و تصریح کرد: با همکاری تعاونی های مسکن، انبوه سازان و وزارت مسکن و شهرسازی به دنبال پیگیری و نظارت بر حسن انجام خانه دار شدن کارگران فاقد مسکن کشور هستیم.
کاظم زاده در ادامه از شناسایی زنان کارگر سرپرست خانوار مشمول طرح دریافت سهام عدالت طی ماه های آینده خبر داد و افزود: با کمک ستاد اطلاع رسانی بازار کار مستقر در وزارتخانه به دنبال راه اندازی نرم افزاری برای مراجعه مشمولان طرح و ثبت نام از آنها هستیم.
مدیر کل امور اجتماعی و سهام وزارت کار و امور اجتماعی گفت: بعد از جمع آوری آمار زنان مشمول طرح این آمارها با آمار موجود سازمان تامین اجتماعی مطابقت و شناسایی افراد واجد شرایط انجام می شود و پس از تائید سازمان بهزیستی و با تکمیل پرونده، مشمولین طرح برای دریافت سهام به ستاد سهام عدالت معرفی می شوند.
وی همچنین به اصلاح برخی آئین نامه ها اشاره وتاکید کرد: در سال جاری اصلاح آئین نامه ای در برخی مواد قانون کار نیز خواهیم داشت که از جمله می توان ماده ۱۴۹ و ۷۸ قانون کار را نام برد که مربوط به مهد کودکهای کارگری و مسکن کارگری است.
کاظم زاده به روز سازی برخی آئین نامه ها و اصلاح مقررات را مهم ارزیابی نمود و گفت: شرایط تشکیل مهد کودکها در بنگاههای اقتصادی باید با ضوابط روز دیده شود همانطوری که در سال گذشته آئین نامه های سهام ترجیحی و ورود کارگران نمونه به دانشگاه مورد بازبینی و اصلاح قرار گرفت.
مدیرکل امور اجتماعی و سهام وزارت کار و امور اجتماعی همچنین از برگزاری همایش معرفی زنان کارگر سرپرست خانوار در تیر ماه سال جاری مصادف با ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) خبر داد.

منبع : حیات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.