“سالشمار زنان موسیقی ایران” منتشر می‌شود

میراث خبر : سالشمار زنان موسیقی ایران شامل تاریخچه کوتاهی از زنان بزرگ موسیقی ایران از اسطوره تا امروز ، تا سال ۸۸ منتشر می‌شود.

تاریخچه زنان موسیقی ایرانی که قرار بود در قالب دایره المعارف منتشر شود، فعلا در شکل سالنامه زنان موسیقی ایران منتشر می شود.

“نیکو یوسفی”، نوازنده تار و گردآورنده این کتاب در گفت و گو با میراث خبر گفت:« حدود ۱۲سال پیش تدوین دایره‌المعارف زنان موسیقی ایران را آغاز کردم اما پس از مدتی به این نتیجه رسیدم که ممکن است این کار با ایرادهایی همراه باشد، تصمیم گرفتم خلاصه‌ای از این اطلاعات به صورت سالشمار موسیقی زنان ایران منتشر شود و پس از اینکه بازخوردها و خطاهای آن مشخص شد، در قالب دایره المعارف منتشر شود.»

به گفته یوسفی، زنان این کتاب از اسطوره تا امروز را شامل می شود، اما بررسی زنان معاصر مرز سنی مشخصی دارد که به تاریخچه و زندگی زنان موسیقی ایران و شیوه های خاص هنر آنها خواهد پرداخت.

نوازنده تار و گردآورنده این کتاب با بیان اینکه برای انجام این کار منابع دقیقی در دسترس نیست،به CHN گفت:« کتاب ها و منابع متعددی برای تدوین این دایره‌المعارف مورد استفاده قرار گرفته است، اما برای هنرمندان معاصر از مجله‌های قدیمی و منابع شفاهی موجود استفاده شده است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.