جذابترین کابینه جهان در ایتالیا، از مخالفت با کابینه زنانه تا انتصاب ملکه سابق زیبایی

عصر ایران- در حالی که سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر جدید ایتالیا پیشتر کابینه زاپاترو همتای اسپانیایی خود را زنانه و بیش از حد قرمز نامیده و حضور پرشمار زنان در این کابینه را به استهزا گرفته بود اکنون در کابینه جدید خود از چهار زن استفاده کرده است.

به گزارش عصر ایران (asriran.com) برلوسکونی اخیرا اعضای دولت جدید خود را معرفی کرد که نکته قابل توجه حضور ۴ وزیر زن در این کابینه است و جالب آن که یکی از این وزیران، مدل و ملکه سابق زیبایی است که تصاویر متعددی از وی به صورت نیمه عریان در نشریات و سایت های مختلف به چشم می خورد.

مارا کارفانیا، ۳۳ ساله، که سال ۱۹۹۷ در مسابقات زیبایی ایتالیا شرکت و پس از آن در یک شبکه تلویزیونی متعلق به برلوسکونی مشغول به کار شد، طی سال های اخیر به دنیای سیاست رو آورده و اکنون به عنوان وزیر فرصت های برابر در کابینه جدید برلوسکونی منصوب شده است.

نکته جالب توجه آن که کارفانیا، همان زنی است که باعث شد برلوسکونی در برابر ملت ایتالیا از همسرش ورونیکا عذرخواهی کند.

به گزارش روزنامه دیلی میل، برلوسکونی ۷۱ ساله سال گذشته طی مراسمی به کارفانیا گفته بود: حاضرم با تو ازدواج کنم اما متاسفانه نمی شود، چون که همسر دارم!

در پی این اظهارات ورونیکا همسر خشمگین برلوسکونی با ارسال نامه ای به یک روزنامه ایتالیایی خواهان عذرخواهی وی شد.

کارفانیا در خصوص انتشار تصاویر نامناسب خود در سایت ها و نشریات مختلف همواره بر ارزش های خانوادگی تاکید کرده و گفته که هیچ یک از این تصاویر تحریک کننده نیستند!

در کابینه برلوسکونی علاوه بر کارفانیا سه وزیر دیگر زن نیز به چشم می خورد. استفانیا پرستیگیاکامو به عنوان وزیر محیط زیست، ماریا استیلا گلمینی به سمت وزیر آموزش و جورجیا ملونی به عنوان وزیر امور جوانان منصوب شده اند.

برلوسکونی روز پنج شنبه رسما برای سومین بار به سمت نخست وزیر ایتالیا منصوب شد. وی در ترکیب کابینه خود جیولیو ترمونتی را به سمت وزیر اقتصاد و فرانکو فراتینی را به عنوان وزیر خارجه معرفی کرد.

براساس این گزارش در جریان انتخابات زود هنگام ایتالیا که طی روزهای ‪ ۲۵‬و ‪۲۶‬ فروردین سال جاری برگزار شد، جناح راست گرایان میانه به ریاست سیلویو برلوسکونی بر جناح چپ گرایان میانه به ریاست والتر ولترونی پیروز شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.