رئیس مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از انتقاد برخی ها از گشایش بوستانهای ویژه بانوان در تهران انتقاد کرد.

باشگاه خبرنگاران: زهر طبیب زاده نوری گفت: نباید اختصاص برخی مکان ها و امکانات ویژه به بانوان را در ایران پیگیری کرد بلکه این موضوع در کشورهای اروپایی و غربی نیز وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه در انگلیس زنان پاکستانی و یا ترک برخی مراکز ورزشی به ویژه استخرها را برای استفاده غیرمختلط اجاره می کنند افزود: دولت جمهوری اسلامی ایران بدون دریافت هیچ هزینه ای اینگونه امکانات ورزشی و رفاهی را به صورت ازاد و شرعی در اختیار بانوان قرار داده است و این اقدام جای تشکر و قدردانی دارد نه انتقاد.

طبیب زاده نوری تصریح کرد: اکنون در مکزیکوسیتی برای رفاه بیشتر زنان در قطارها، مترو و اتوبوس ها قسمت های ویژه ای اختصاص داده اند و این اقدام به معنی الگوگیری انان از دیدگاه ایران است.

وی گفت: در ژاپن ، استرالیا، کانادا ، اروپا و امریکا بیمارستان های ویژه بانوان وجود دارد و شاهدیم که کشورهایی که اعتقادات مذهبی و دینی خاصی ندارند این موضوع را که براساس حیای فطری است در نظر می گیرند اما در ایران که کشوری اسلامی است هنوز این مسئله برای برخی ها جای سوال است.

نخستین بوستان زنان شهر تهران به نام بهشت مادران یک ماه پیش در منطقه ۳ شهرداری گشایش یافت و قرار است ۳ بوستان دیگر برای بانوان تهرانی در ۴ منطقه دیگر به زودی افتتاح شود.
همزمان با این اقدامات برخی ساخت بوستانهای ویژه بانوان را تفکیک جنسیتی قلمداد کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.