آرمین: به جای تحقیق درباره هولوکاست پرونده دکترزهرا را باز کنید

نوروز: نشست «پس از صد سال مجلس …» به مناسبت روزمجلس، از سوی گروه آموزش شاخه دانشجویان جبهه مشارکت ایران اسلامی برگزار شد.

در این نشست دو ویدیوکلیپ در مورد اولین مجلس شورای ملی و مجالس ششم و هفتم شورای اسلامی پخش شد و «نعمت احمدی»، «محسن آرمین» و «محمد رضا خاتمی» سخنرانی کردند.

محسن آرمین در سخنانش با مقایسه عملکرد مجلس ششم با مجلس هفتم ،ضمن افتخار آمیز خواندن کارنامه مجلس ششم، گفت: ماجرای دو زهرا –زهرا کاظمی و زهرا بنی یعقوب- در تاریخ مجالس ایران حالت سمبولیک پیدا خواهد کرد. مرگ زهرا کاظمی که با پیگیری مجلس ششم مواجه شد و مرگ زهرا بنی یعقوب معصوم که گویی در مجلس هفتم خاک مرده پاشیده‌اند و حتی یک نفر هم بلند نمی‌شود تا بپرسد که چه سر این دختر آمده است.

سخنگوی سازمان مجاهدین انقلاب افزود: آقا بلند می‌شود و هیات تشکیل می‌دهد تا ببیند در هولوکاست که مربوط به ۷۰ سال پیش است، چه شده؛ اگر راست می‌گویی چرا در مورد مساله‌ای که در حوزه مدیریت خودت اتفاق افتاده، لام تا کام حرف نمی‌زنی و هیچ حساسیتی نشان نمی‌دهی؟ آن وقت می‌خواهی بدانی ۷۰ سال پیش در اروپا چه اتفاقی افتاده است؟ به همین دلیل است که کسی حرفت را باور نمی‌کند.

آرمین به حملاتی که تاکنون متوجه مجلس ششم شده است، اشاره کرد و گفت: مظلومیت مجلس ششم فقط در حملاتی نیست که مخالفان اصلاحات متوجه آن می‌کنند، بلکه برخی دوستان نیز با تقسیم‌بندی اصلاح‌طلب بیرون قدرت و اصلاح‌طلب درون قدرت و یا متهم کردن آن به تندروی، به مجلس ششم جفا می‌کنند.

وی افزود: امروز متهم هستیم که به دلیل پایبندی به آزادیهای سیاسی مردم تندروی کرده‌ایم و باید کوتاه می‌آمدیم. سؤال من این است که اگر قرار بود در برابر قتل زهرا کاظمی، دستگیری یک گروه سیاسی به اتهام براندازی، باندهای قدرت پنهان، دستگاههای اطلاعات موازی و…سکوت کنیم، پس قرار بود به عنوان اصلاح‌طلب چه کار کنیم؟

عضو کمسیون امنیت ملی مجلس ششم در سخنانش تاکید کرد: هیچ مجلسی به اندازه مجلس ششم بر حقوق ملت و آزادیهای سیاسی پایداری نکرده است.

همچنین دکتر رضا خاتمی دبیرکل سابق جبهه مشارکت ایران اسلامی و نایب ریییس مجلس ششم طی سخنانی در این مراسم با بیان اینکه «اصلاح‌طلبان هیچگاه به اندازه امروز انسجام و هماهنگی نداشته‌اند»، تصریح کرد: امروز شرایط به گونه‌ای است که محافظه‌کاران می‌گویند اگر حتی یک لیست هم در انتخابات بدهیم، حداکثر رایی که می‌توانیم بیاوریم ۴۰ درصد است کل آراست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.