پرونده سوءاستفاده سفرای خارجی از دختران ایرانی، روی میز وزیر جدید خارجه

خبرنگار «بازتاب» گزارش داد: با آغاز به کار وزیر جدید خارجه، پرونده اغفال و سوءاستفاده از دختران ایرانی توسط سفارتخانه‌های خارجی در تهران، در دستور کار وزارت خارجه قرار گرفت.

بنا بر این گزارش، از ماه‌ها پیش، منابع آگاه از کشف یک باند اغفال و سوءاستفاده از دختران ایرانی در تهران توسط تعدادی از سفارتخانه‌های خارجی خبر دادند که در این باند، دست‌کم نه سفارتخانه، متهم به اغفال دختران ایرانی شده بودند.

پرونده این باند که همراه با مستندات و تصاویر مربوط به اقدامات غیراخلاقی این سفرا بود، به دلیل شرایط خاص انتخاباتی کشور و عدم فعالیت جدی وزیر و معاونان وی در وزارت خارجه، بدون رسیدگی باقی ماند تا پس از آغاز به کار وزیر جدید به آن رسیدگی شود.

هرچند یکی از موارد این پرونده که مربوط به سفیر قبرس بود، از سوی رسانه‌های این کشور افشا شد، اما مسئولان وزارت خارجه ایران با سرپوش گذاشتن بر این موارد، سعی کردند تا از افشای جزئیات این باند، خودداری کنند.
گفته می‌شود، نام تعدادی از سفرای عربی و آفریقایی در این باند وجود دارد.

در این حال، منابع آگاه از شیوه دیگر سفارتخانه‌های خارجی در سوءاستفاده از دختران ایرانی خبر می‌دهند.
سفارتخانه‌های خارجی با استخدام تعداد قابل توجهی دختران ایرانی و موظف کردن آنان به حضور نیمه‌عریان در محوطه سفارتخانه، از آنان به عنوان ابزار جنسی سوءاستفاده می‌کنند.
گفتنی است، تاکنون از سوی مقامات رسمی به این اقدام اعتراض نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.