تبرئه محبوبه حسین زاده و ارجاع پرونده وی به دادگاه عمومی

تغییر برای برابری: حکم تبرئه محبوبه حسین زاده از اقدام علیه امنیت ملی و اجتماع و تبانی برقصد برهم زدن امنیت کشور در رابطه با دستگیری وی به همراه ۳۲نفر دیگر از فعالان جنبش زنان در روز سیزدهم اسفندماه سال ۱۳۸۵ صادر شد. طبق دفاعیات و درخواست وکیل وی،عبدالفتاح سلطانی، پرونده برای رسیدگی به اتهام اخلال در نظم عمومی به دادگاه عمومی ارجاع داده شد.

در حکم محبوبه حسین زاده آمده است:«طبق دفاعیات وکیل نامبرده، از حیث اتهام اجتماع و تبانی برقد برهم زدن امنیت کشور به لحاظ فقدان عنصر معنوی جرم مستند به اصل ۳۷ و ماده ۱۷۷قانون آئین دادرسی دادگاه های عمومی و اتقلاب در امور کیفری رای بر برائت صادر و اعلام می شود. از حیث دیگر اتهامات منتسبه با توجه به صلاحیت ذاتی محاکم انقلاب اسلامی و مستند به ماده ۵قانون تشکیل دادسراهای عمومی و انقلاب قرار عدم صلاحیت و شایستگی دادگاه انقلاب صادر و پرونده به مرجع صالحه دادگاه عمومی ارسال شود.»

ارجاع پرونده محبوبه حسین زاده به دادگاه عمومی، اولین مورد ارجاع در پرونده های دستگیری ۱۳اسفندماه سال ۱۳۸۵است که با دفاعیات وکیل وی، عبدالفتاح سلطانی، مبنی بر عدم صلاحیت دادگاه انقلاب برای رسیدگی به اتهام اخلال در نظم عمومی که یکی از اتهامات نامبرده است، صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.