دفاع مشاور استاندار تهران در امور بانوان از لایحه خانواده

دبیر کمیته امور بانوان و جوانان استان تهران، در دفاع از لایحه حمایت از خانواده، گفت : فعالان حقوق زن چشمان‌‏شان را بسته‌‏اند و واقعیات جامعه را نمی‌‏بینند.

فرحناز قند فروش در گفت وگو با خبرنگار “ایلنا” با دفاع از لایحه حمایت از خانواده که در مجلس در حال بررسی است، اظهار داشت: به نظر می‌‏رسد این لایحه با توجه به خلاءهای موجود و تغییراتی که در جغرافیای انسانی جامعه اتفاق افتاده به شدت احساس می‌‏شود.

وی افزود: در مورد ماده ۲۳ این لایحه که خیلی چالش برانگیز شده است، باید به این نکته توجه داشت که در حال حاضر جامعه ما با مردان زیادی که ازدواج مجدد کرده و اجازه‌‏ای هم از همسرشان نگرفته‌‏اند،مواجه است. اما اینکه دادگاه می‌‏آید و این را منوط می‌‏کند به اجازه از همسر اول از جهت بار عاطفی هیچ کمکی به همسر اول نمی‌‏کند، اما از جهت اینکه در آینده دچار مشکل نشود، می‌‏تواند کمکی کرده باشد.

مشاور استاندار تهران در امور بانوان، در واکنش به مخالفت‌‏های فعالان حقوق زن با این لایحه، اظهار داشت: فعالان حقوق زن در فضایی صحبت می‌‏کنند که انگار در جامعه ما زندگی نمی‌‏کنند. جامعه امروز ما مواجه است با بی‌‏وفایی‌‏هایی که مردان در مورد زنانشان اعمال می‌‏کنند که به ازدواج هم نمی‌‏انجامد یا اینکه به تعدد زوجات رو می‌‏آورند. اینها واقعیات جامعه است. آیا این افراد چشمانشان را بسته‌‏اند و واقعیات را نمی‌‏بینند؟

وی در ادامه افزود: کمکی که ماده ۲۳ این لایحه می‌‏کند، این است که اگر همسرشان ازدواج مجدد کرد، حداقل از جهت مالی تامین هستند و دادگاه این تامین بودن را تضمین می‌‏کند ولی از نظر عاطفی هیج کمکی به زن نمی‌‏کند .

قند فروش با اظهار امیدواری در خصوص بررسی کارشناسانه‌‏تر این لایحه در مجلس، گفت : بهتر بود در تهیه این لایحه از خانم‌‏هایی که در جلسات حضور داشتند، بیشتر کمک گرفته می‌‏شد و امیدوارم در مجلس این لایحه کارشناسانه‌‏تر بررسی شود تا حاشیه‌‏های آن کم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.