دفاع مشاور استاندار تهران در امور بانوان از لایحه خانواده

دبیر کمیته امور بانوان و جوانان استان تهران، در دفاع از لایحه حمایت از خانواده، گفت : فعالان حقوق زن چشمان‌‏شان را بسته‌‏اند و واقعیات جامعه را نمی‌‏بینند.

فرحناز قند فروش در گفت وگو با خبرنگار “ایلنا” با دفاع از لایحه حمایت از خانواده که در مجلس در حال بررسی است، اظهار داشت: به نظر می‌‏رسد این لایحه با توجه به خلاءهای موجود و تغییراتی که در جغرافیای انسانی جامعه اتفاق افتاده به شدت احساس می‌‏شود.

وی افزود: در مورد ماده ۲۳ این لایحه که خیلی چالش برانگیز شده است، باید به این نکته توجه داشت که در حال حاضر جامعه ما با مردان زیادی که ازدواج مجدد کرده و اجازه‌‏ای هم از همسرشان نگرفته‌‏اند،مواجه است. اما اینکه دادگاه می‌‏آید و این را منوط می‌‏کند به اجازه از همسر اول از جهت بار عاطفی هیچ کمکی به همسر اول نمی‌‏کند، اما از جهت اینکه در آینده دچار مشکل نشود، می‌‏تواند کمکی کرده باشد.

مشاور استاندار تهران در امور بانوان، در واکنش به مخالفت‌‏های فعالان حقوق زن با این لایحه، اظهار داشت: فعالان حقوق زن در فضایی صحبت می‌‏کنند که انگار در جامعه ما زندگی نمی‌‏کنند. جامعه امروز ما مواجه است با بی‌‏وفایی‌‏هایی که مردان در مورد زنانشان اعمال می‌‏کنند که به ازدواج هم نمی‌‏انجامد یا اینکه به تعدد زوجات رو می‌‏آورند. اینها واقعیات جامعه است. آیا این افراد چشمانشان را بسته‌‏اند و واقعیات را نمی‌‏بینند؟

وی در ادامه افزود: کمکی که ماده ۲۳ این لایحه می‌‏کند، این است که اگر همسرشان ازدواج مجدد کرد، حداقل از جهت مالی تامین هستند و دادگاه این تامین بودن را تضمین می‌‏کند ولی از نظر عاطفی هیج کمکی به زن نمی‌‏کند .

قند فروش با اظهار امیدواری در خصوص بررسی کارشناسانه‌‏تر این لایحه در مجلس، گفت : بهتر بود در تهیه این لایحه از خانم‌‏هایی که در جلسات حضور داشتند، بیشتر کمک گرفته می‌‏شد و امیدوارم در مجلس این لایحه کارشناسانه‌‏تر بررسی شود تا حاشیه‌‏های آن کم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.