رئیس دانشگاه زنجان: کار من غیر قانونی است از من شکایت کنید

خبرنامه امیرکبیر: بعد از جلوگیری از انتخاب واحد سه تن از دانشجویان دانشگاه زنجان، سورنا هاشمی، علیرضا فیروزی و بهرام واحدی و بعداز مراجعه های مکرر، دکتر نداف، ریاست دانشگاه زنجان، اظهار کرد: « کار من غیرقانونی است، از من شکایت کنید.» این در حالی است که دکتر نداف در تعهدنامه پایانی که بین متحصنین و دانشجویان به امضا رسید، متعهد شده بود با هیچ یک از دانشجویان برخورد آموزشی و انضباطی صورت نگیرد.

در آخرین دیدار دانشجویان محروم از تحصیل دانشگاه زنجان با مسئولین این دانشگاه، مشخص شد که رئیس دانشگاه زنجان، دکتر علیرضا نداف اسکویی، شخصا دستور به بستن فایل آموزشی این دانشجویان داده است و طبق آیین نامه انضباطی دانشجویان، رئیس دانشگاه تنها زمانی می تواند حکم به جلوگیری از انتخاب واحد دانشجویی بدهد که آن شخص بعد از احضار به کمیته انضباطی در جلسه کمیته شرکت نکند، محکوم شود و حکم محکومیت خود را نپذیرد و دریافت نکند. اما با توجه به اینکه تا امروز هیچ یک از دانشجویان نام برده به کمیته انضباطی احضار نشده و تا امروز هیچ حکمی از کمیته انضباطی دریافت نکرده این عمل غیر قانونی است.

در این دیدار که توسط علیرضا فیروزی و سورنا هاشمی در محیط باز دانشگاه انجام شد، دکتر نداف بر مواضع پیشین خود مبنی بر غیر قانونی و غیر اخلاقی بودن کار دانشجویان و توطئه بودن ماجرا تاکید ورزید. این سخنان مغایر با آخرین اعلام دادستانی زنجان مبنی بر محرز شدن جرم واقعه میان دختر قربانی حادثه و دکتر حسن مددی، معاون سابق دانشجویی و فرهنگی دانشگاه است. و این گفته ها همچنین مغایر با آخرین برخورد دکتر نداف با متحصنین نیز بود. دکتر نداف در آخرین روز تحصن ضمن عذرخواهی همه جانبه از دانشجویان و دانشگاهیان، بی توجهی خود و حراست دانشگاه را به شرایط دانشگاه اذعان کرد و جرم معاون خود را پذیرفت و قول پیگیری مسئله را داد و در همان زمان، تشکر خود را مبنی بر بیداری و حضرو دانشجویان اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.