نیکی کریمی نخستین عکسهایش را به نمایش می‌گذارد

خبرگزاری میراث فرهنگی _ گروه فرهنگ و هنر: نیکی کریمی معتقد است اکسپوی عکس مهمتر از کنار هم نشاندن عکاسان ایران می‌تواند نقطه ای روشن برای تحول در عکاسی ایران باشد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، نیکی کریمی که به همراه چهره‌های برجسته و شاخص سینمای ایران همچون رضا کیانیان، عباس کیارستمی، فریبرز عرب نیا، محمود کلاری، یارتا یاران و … عکسهای خود را به نمایش می‌گذارد، برگزاری این رخداد را جریان ساز و به شدت اثرگذار در فضای هنری ایران دانست:اینکه مردم در جایی جمع شوند و عکس ببینند، به خودی خود یک اتفاق مهم است، اما بعد دیگر این نمایشگاه فروش آثار حمایت از قشر هنرمند و رونق بخشیدن به خرید و فروش آثار هنری در سطحی گسترده و توسط صاحبان مراکز و مؤسسات اقتصادی و تولیدی است.

او با ذکر ضرورت و اهمیت این حرکت که موجب تحول در نگاه همگانی به آثار هنری و ورود اثر هنری به جریان اقتصاد می‌شود، افزود:این مسئله شاید در این زمان از همه چیز مهم تر است و خیلی دیر هم اتفاق افتاد و چقدر خوب است که این اکسپو به تمام اهدافش برسد و آثار هنرمندان به بهترین شکل عرضه شود.

او یکی از آثار و نتایج اکسپو را وارد شدن هنر عکاسی به متن زندگی روزمره مردم عنوان کرد:این اتفاق باید بیفتد و با برپایی چنین نمایشگاهی با این حجم و کیفیت،‌ قطعاً رخ می‌داد.

این هنرمند که خود تجربه فیلمسازی، نویسندگی و ترجمه را در کارنامه خود دارد، در خصوص ارائه آثار خود در این نمایشگاه خاطرنشان کرد:آثاری که از من در این اکسپو خواهید دید، اولین تجربه‌هایم در عکاسی است که حاصل سفرم در چند سال قبل به سوئد بوده و تا حالا در هیچ جا عرضه و دیده نشده و در حقیقت اولین عکسهایم را در اکسپوی عکس صبا به نمایش می گذارم.

او با تأکید بر اینکه می‌خواهد از این پس بیشتر روی هنر عکاسی متمرکز شود، از برپایی اولین نمایشگاه انفرادی از عکسهایش پس از نمایشگاه فروش آثار عکس در صبا در چند ماه آینده خبر داد.

در اکسپوی عکس ایران، این نمایشگاه در آبان ماه امسال در مؤسسه فرهنگی هنری صبا برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.