عشاء مومنی با قرار وثیقه آزاد شد

مدرسه فمینیستی: عشاء مومنی، از اعضای کمپین کالیفرنیا روز دوشنبه ۲۰ آبان آزاد شد. به گزارش سایت کمپین کالیفرنیا عشاء مومنی ساعت ۵ بعد از ظهر روز دوشنبه با قرار وثیقه از زندان آزاد شده است.

روجا بندری یکی دیگر از اعضای کمپین کالیفرنیا در گفتگو با رادیو زمانه روجا بندری گفت در تماسی که با خواهر خانم مومنی داشته، وی خبر آزادی این فعال حقوق زنان را تائید کرده است. وی در عین حال گفت که حال عمومی خانم مومنی خوب است. به گفته این عضو کمپین کالیفرنیا، خانم مومنی قرار است فردا (سه‌شنبه) به دادگاه مراجعه کند. وی ازعلت مراجعه خانم مومنی به دادگاه اظهار بی‌اطلاعی کرد.

روز دوشنبه ساعتی قبل از اعلام خبر آزادی عشاء مومنی خبرگزاری ایسنا از قول معاون امنیت دادسرای عمومی و انقلاب تهران گفته بود: به محض تودیع وثیقه‌ی صادره برای عشا مومنی، وی طی یکی دو روز آینده آزاد می‌شود. حداد در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی ایسنا، با بیان اینکه عنوان اتهامی عشا مومنی، تبلیغ علیه نظام است، خاطرنشان کرد: با توجه به اتمام تحقیقات مقدماتی از عشا مومنی، وی با تودیع وثیقه‌ی صادره، طی یکی دو روز آینده آزاد خواهد شد.

روز گذشته نیز بیش از ۹۰ نفر از اساتید و چهره های برجستۀ دانشگاهی با امضای بیانیه ای ضمن اعتراض به بازداشت عشا مومنی، از مقامات ایران خواسته بودند که سریعا به بازداشت وی خاتمه دهند و با انجام این امر حسن نیت و اعتقاد خود را به مبادلۀ فرهنگی، پاسداشت آزادیهای آکادمیک و گفتگوی آزاد نشان دهند .

در میان امضا کنندگان این نامه اسامی کسانی چون نوام چامسکی، استاد برجستۀ زبان شناسی و از روشنفکران برجستۀ جهان؛ بتی ویلیامز، برنده جایزه نوبل و بنیان گذار جنبش صلح ایرلند شمالی؛ انگوگی وا تیونگئو، نویسندۀ کنیائی و تئوری پرداز برجستۀ ادبیات پسا استعماری؛ دبورا استرین، استاد علوم کامپیوتری دانشگاه لس آنجلس و یکی از ۱۰ محقق برجستۀ جهان به انتخاب مجلۀ” پاپیولار ساینس”؛ لائری براند، مدیر مرکز روابط بین الملل دانشگاه کالیفرنیای جنوبی به چشم می خورد. متن کامل این بیانیه همراه با اسامی امضا کنندگان به زودی منتشر خواهد شد.

عشاء مومنی دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه ایالتی کالیفرنیا است که در تاریخ ۲۴ مهر توسط نیروهای امنیتی ایران بازداشته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.