قانون بومی کردن پذیرش دانشجو با اولویت دختران

در آخرین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، مقرر شد، کمیته‌ای متشکل از دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزرای علوم و بهداشت و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در اسرع وقت نسبت به تهیه سیاست‌های بومی‌سازی پذیرش دانشجو و تسهیل نقل و انتقال آنها با اولویت دانشجویان دختر اقدام کنند.

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن تشکر از زحمات وزرا و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی دولت قبل، حضور اعضای حقوقی جدید را در این شورای ارزشمند تبریک گفت.

در این جلسه همچنین با ایجاد سهمیه در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی برای استان خراسان جنوبی در شهرستانهای نهبندان و سربیشه از سهمیه مناطق محروم موافقت شد.

این تصمیم براساس تصمیم گذشته شورا درباره پذیرش سالانه ۵۰۰ نفر از محل سهمیه مناطق محروم اتخاذ شد.

بنا بر این گزارش با تشکیل کمیته ای در شورای عالی انقلاب فرهنگی، سیاستهای تسهیل حداکثری نقل و انتقال و پذیرش دانشجویان به صورت بومی با اولویت دانشجویان دختر تدوین می شود.

با توجه به مطالعات انجام شده از سوی کارشناسان و بررسی وضعیت دانشجویان غیربومی در دانشگاههای مختلف کشور و به منظور استفاده حداکثری از ظرفیت دانشگاه‌ها و همچنین کاهش هزینه‌های سنگین تحصیل در شهرهای دور از محل سکونت خانواده و مشکلات حاصل از کمبود خوابگاه‌های دانشجویی برای نقل و انتقال از شهری به شهر دیگر و پذیرش دانشجویان بومی، مقرر شد: کمیته مزبور با کارکارشناسی دقیق نسبت به تدوین سیاست و برنامه ریزی و زمان بندی کوتاه مدت و درازمدت اقدام کند.

شایان ذکر است، مقررات تسهیل نقل و انتقال از ابتدای سال تحصیلی جاری و سیاست‌های پذیرش دانشجو با محوریت پذیرش دانشجوی بومی استانی بعد از تصویب شورای عالی از سال ۱۳۸۵ اجرا خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.