اطلاعیه انجمن حامیان حق‌تحصیل :پلمب دفتر کانون مدافعان حقوق‌بشر را محکوم می کنیم

کانون زنان ایرانی :انجمن حامیان حق‌تحصیل با صدور اطاعیه ای پلمب موقت دفتر کانون مدافعان حقوق‌بشر را محکوم کرد.
متن این اطلاعیه به این شرح است :

تعطیل کردن غیر قانونی و به عنف دفتر یک نهاد حامی حقوق‌بشر، برای سایر انجمن‌ها، کانون‌ها و کمیته‌هایی که مدافعان و حامیان حق و حقوق بدیهی هموطنانمان هستند یک حادثه ناگوار است. انجمن حامیان حق‌تحصیل بر این باور است که پلمب شدن روز گذشته دفتر کانون مدافعان حقوق‌بشر، شایسته است مورد اعتراض شدید همه‌ی تشکل‌هایی که به‌نوعی فعالیت‌های بشردوستانه دارند و مستقل از حاکمیت عمل می‌کنند قرار گیرد.

بخش تندرو حاکمیت با پلمب کردن محل کار افرادی که به فعالیت‌های حقوق‌بشری مشغولند، با صدایی رسا و به‌طور شفاف اعلام کرد که رأی هفته پیش مجمع عمومی سازمان ملل متحد در محکوم کردن دولت جمهوری اسلامی ایران به نقض حقوق‌بشر کاملاً درست و واقعبینانه بوده است. شاید ضروری باشد سایر بخش‌های حاکمیت و قوه‌قضاییه با همین استدلال، هدایت کنندگان این اقدام ضدحقوق‌بشری را محکوم کند و آن‌را خلاف اصول ۲۶ و ۲۷ قانون اساسی اعلان نماید، به‌ویژه اینکه اقدام غیر قانونی مذکور درست در جشن شصت سالگی اعلامیه جهانی حقوق‌بشر انجام گرفته است. سندی که حکومت ایران خود را ملزم به اجرای مفاد آن می‌داند (ماده ۹ قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران).

انجمن حامیان حق‌تحصیل ضمن این‌که پلمب موقت دفتر کانون مدافعان حقوق‌بشر را شدیداً محکوم می‌نماید و خواهان لغو سریع آثار این اقدام خودسرانه است، از تمامی نهادهای حقوق‌بشری دعوت می‌کند ضمن تماس با انجمن، در هم‌اندیشی پیرامون نحوه‌ی برخورد قانونی با این اقدام یاری‌مان رسانند.

۲ دی ۱۳۸۷

انجمن حامیان حق‌تحصیل

[email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.