قاضی عربستانی درخواست طلاق یک دختر ۷ ساله از یک مرد ۴۷ ساله را رد کرد

یک قاضی در عربستان صعودی درخواست نفی ازدواج یک دختر ۷ ساله و یک مرد ۴۷ ساله را رد کرد. (ازدواجی که ظاهرا توسط پدر این دختر به عنوان پرداخت یک قرض انجام گرفته بود)

به گفته عبدالله الجنتیلی، وکیل پرونده، روز شنبه قاضی شیخ حبیب عبدالله الحبیب درخواست مادر این دختر را رد کرد به خاطر این که «او قیم قانونی محسوب نمی شود. بنابراین او نمی تواند از جانب دختر درخواست کند.

به گفته وکیل پرونده پدر و مادر این دختر از یکدیگر جدا شده اند و پدر به عنوان پرداخت قرض و بی حساب شدن با مردی که دوستش بوده دختر خود را به همسری این مرد درآورده است.

قاضی پرونده سپس از شوهر این دختر ۸ ساله در دادگاه خواسته است که تا وقتی دختر بالغ نشده است با وی رابطه جنسی برقرار نکند. پس از این که دختر به سن بلوغ رسید به شخصه می تواند درخواست طلاق کند..

کریستف ویلک، محقق عربستان از گروه دیده بان حقوق بشر گفته است که این سازمان ماجراهای مشابهی از ازدواج کودکان را شنیده است: «ما در باره مواردی شبیه به این مورد هر چهار یا پنج ماه می شنویم زیرا مردم در عربستان اکنون شرایط این را دارند که عصبانیت خود را در این باره ابراز کنند و مخصوصا مواردی که کودکان طی یک معامله به مردان مسن تر داده می شوند

ظهیر الحریثی، سخنگوی کمیسیون حقوق بشر که یک گروه حقوق بشری دولتی در عربستان است، می گوید که سازمان شان برای مبارزه با ازدواج اجباری کودکان تلاش می کند. به گفته وی «کمیسیون حقوق بشر با ازدواج کودکان در عربستان صعودی مخالف است. این ازدواج ها ناقض قطعنامه های بین المللی که عربستان آنها را امضا کرده می باشند و نباید اجازه داده شود که انجام شوند.”

وی گفت که اطلاعات دقیقی از این پرونده ندارد ولی این سازمان توانسته است حداقل یک در مورد دیگر از ازدواج یک کودک جلوگیری کند

منبع :

http://www.cnn.com/2008/WORLD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.