زنان یهودی کنسولگری اسرائیل را در تورنتو کانادا اشغال کردند

ترجمه ی کانون زنان ایرانی :

گروه های گوناگونی از زنان یهودی کانادایی کنسولگرس اسرائیل را در تورنتو کانادا به اشغال خود درآوردند .
این اقدام زنان یهودی برای نشان دادن اعتراض آنها به حمله اسرائیل به مردم در نواره غزه صورت گرفته است .
این افراد با اشغال کنسولگری اسرائیل در تورنتو همبستگی خود را با یک و نیم میلیون نفر از مردمی که هم اکنون در نواره غزه زیر فشار حملات اسرائیل هستند ، نشان دادند . آنها با این اقدام خود می خواهند که صدای یهودیانی که مخالف نسل کشی اسرائیل در غزه هستند ، شنیده شود . همچنین آنها خواستار این هستند که اسرائیل به حمله نظامی خود و محاصره ۱۸ ماهه نوار غزه پایان و اجازه وارد شدن کمک های انسانی را که هم اکنون بسیار حیاتی است به این منطقه بدهد .

اسرائیا از ۲۷ دسامیر ( ۱۴ روز پیش ) حمله هوایی گسترده و قویی را به نوار غزه شروع کرده است . تا کنون بیش از ۸۰۰ نفر بر اثر این حمله در غزه کشته شده و بیش از سه هزار نفر دیگر زخمی شده اند . اسرائیل همچنین از سوم ژانویه سال جاری حملات زمینی خود را به موازات حملات هوایی به این منطقه ۳۷۵ کیلو متر مربعی آغاز کرده است . آنها از پذیرش هر حرکت بین المللی برای آتش بس مخالفت کرده و اجازه وارد شدن غذا ، دارو و کمک های پزشکی و امدادی مورد نیاز به نوار غزه را نمی دهند .

تظاهر کندگان خواستار پایان فوری حمله اسرائیل و محکوم کردن این اقدام توسط دولت کانادا شده اند .آنها عمیقا از این نگرانند که مردم کانادا فقط صدای گروههایی از زنان یهودی را بشنوند که طرفدار اسرائیل هستند . از این رو با اشغال کنسولگری اسرائیل در کانادا ، می خواهند نشان دهند که یهودی های کانادا اسرائیل را در خشونت و آپارتاید پلیسی حمایت نمی کنند . انها می خواهند نشان دهند که همانند مردم دیگر نقاط جهان خواهان پایان حمله اسرائیل و اجرای عدالت برای مردم فلسطین هستند .

تعدادی از اساتید داشنگاه ، فیلم سازان و فعالین پروهای صلح کانادایی در میان این جمع دیده می شوند .

منبع :

. http://yayacanada.blogspot.com/2009/01/jewish-women-occupy-israeli-consulate.html

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.