نامه دبیرکل سازمان بین المللی آموزش به احمدی نژاد در باره بازداشت سجاد خاکساری

کانون زنان ایرانی: ” فرد ون لی وون” ، دبیر کل آموزش بین الملل (ایی آی) در نامه ای به احمدی نژاد خواستار آزادی سجاد خاکساری گزارشگر هفته نامه توقیف شده قلم معلم و فرزند محمد خاکساری ،بازرس کانون صنفی معلمان ایران شد.
در این نا مه آمده است:

رئیس جمهور احمدی نژاد

من از طرف آموزش بین الملل (ایی آی) می نویسم تا در مورد بازداشت و زندانی کردن سجاد خاکساری؛ گزارشگر سابق” قلم معلم” و پسر آقای محمد خاکساری؛ بازرس کانون صنفی معلمان ایران سوال کنم.

ایی آی با دلایلی که در دست دارد بر این باور است که بازداشت سجاد خاکساری در تاریخ نهم بهمن ماه ۱۳۸۷، به فعالیتهای معمولی صنفی پدرش مربوط می شود. سجاد خاکساری قبلا نیز تحت آزار و اذیت قرار گرفته بود: در سال ۱۳۸۵، سجاد به خاطر گزارش در باره وضعیت معلمان در هفته نام قلم معلم بازداشت شد. اخیرا، در تاریخ ۷ بهمن ماه امسال نیز به اتهام آنچه که “تجمع غیر قانونی معلمان” خوانده می شود، به دادگاه رفت. این هفته نیز سجاد دستگیر و زندانی شد و به خاطر عکس گرفتن از یک ساختمان دولتی با دادگاه دیگری روبروست.”

دبیر کل ایی آی از مقامات دولتی ایران خواسته است اتهاماتی که علیه خاکساری جوان به عنوان مستندات در دادگاه مطرح شدهرا بازنگری کنند. بازداشت و دادگاه احتمالی درروز شنبه ۲ بهمن ماه فقط بخاطر عکس گرفتن از یک ساختمان دولتی کاملا بی معنی است.

فرد ون لی وون در نامه به رییس جمهور ایران می نویسد:”برای این که به ماموران دولت شما در بررسی اطلاعات کمک کرده باشیم، مطالبی که به ایی آی گزارش شده است را به این شرح برایتان می نویسم: در تاریخ ۴ بهمن ماه ۱۳۸۷، دوربین سجاد در حالیکه در حال عکس گرفتن از یک ساختمان دولتی بود که در مقابل آن هیچ علامت عکس ممنوع نزده بودند، مصادره شد. سجاد خاکساری برای بازجویی به کلانتری واقع در میدان فلسطین تهران برده شد. سجاد در همان روز آزاد شد اما به او گفتند که دوربین او به پایگاه سوم اطلاعات فرستاده می شود. بعدا، از طریق تلفن به پایگاه سوم واقع در خیابان عباس آباد، میدان نیلوفر فراخوانده شد. در آنجا به او گفته شد که اسم او برای آنها شناخته شده است. به دنبال این جریان او را به دادگاه انقلاب می برند و در آنجا قاضی حداد دستور بازداشت او را در پایگاه سوم اطلاعات می دهد.”

او می افزاید:” در نامه های قبلی مربوط به بازداشت ها و تهدید هایی که معلمان و نمایندگان آنها با آن روبرو بودند،” ایی آی “از این که معلمان از آزادی تشکل ها که در ماده ۸۷ پیمان نامه آی ال او تضمین شده است، محرومند، اظهار تاسف کرده بود. تا زمانی که مقامات ایرانی، کانون صنفی معلمان ایران را از فعالیت منع می کنند و اعضای اتحادیه های کارگری از جمله منصور اسانلو و فرزاد کمانگر و سایر فعالان کارگری را در زندان نگه می دارند، تا زمانی که آزار و اذیت معلمانی که در جلسه اطلاع رسانی معلمان شرکت می کنند، ادامه دارد که اخیرا دوباره در تاریخ ۱۱ دی ماه ۱۳۸۷ اتفاق افتاده،” ایی آی” و همه فعالان جنبش اتحادیه های کارگری در سراسر جهان به فعالیت خود برای رعایت کامل حقوق صنفی در جمهوری اسلامی ایران ادامه می دهند.”

رونوشت این نامه به دفتر مقام رهبری ،دفترمنوچهر متکی، وزیر امور خارجه،سفارت جمهوری اسلامی ایران، سازمان بین المللی کار(آی ال او)وعفو بین الملل هم ارسال شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.