مشکلات زنان کار آفرین بیش از مردان است.

کانون زنان ایرانی: حمایت نشدن زنان کار آفرین از سوی دولت و جامعه موجب سرخوردگی و تضعیف روحیه آنان می شود.

این را منیژه جلیل یاری، مدیر عامل شرکت تولیدی “خانه دوخت” آذربایجان غربی می گوید. وی به عنوان یکی از زنان کار آفرین آذربایجان غربی که مدیریت یک واحد گاوداری و یک شرکت تولیدی پوشاک را بر عهده دارد، از نحوه ی ارائه خدمات تسهیلاتی و وام از سوی دولت برای زنان کار آفرین انتقاد می کند و می گوید: مشکلات زنان برای شروع یک فعالیت اقتصادی بیش از مردان است.

چرا که مردان اطلاعات شان از روند اداری و فعالیت های بانکی بیش از زنان است .همچنین مسئولان بانکی نیز همکاری کمتری با زنان دارند.

وی پیشنهاد می کند که زنان باید در ارتباط با مسئولان قوی تر عمل کنند.

وی که در طول فعالیتش دوبار شکست اقتصادی را تجربه کرده است،می گوید: هرگز از شکست ها ناامید نشدم و با تلاش شبانه روزی توانستم دو واحد اقتصادی را راه اندازی کنم. و توانستم تعداد زیادی از زنان آذربایجان غربی را مشغول به کار کنم.

در حال حاضر منیژه جلیل یاری و ۱۲ زنی که با وی در شرکت تولیدی پوشاک مشغول فعالیت هستند، وشاک مدارس دخترانه ی ارومیه و شهرهای اطراف آذربایجان غربی را تامین می کنند.

به گفته جلیل یاری زمینه ی کار آفرینی زنان در جامعه بسیار مساعد است. وی در این باره به زنان توصیه می کند که تن پروری و راحت طلبی را کنار بگذارند و با غلبه بر برخی قید و بندهای خرافی که از سوی سنت و جامعه بر زنان تحمیل شده، حضور خود را به عنوان یک زن فعال به اثبات برسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.