شیر در بند هم شیر است / برای برادر دربند علی (امیر) امیر قلی

علی کلائی

خیابانهای شهر یادآور برادری است که این روزها در بند جور ، در چنگال زور داران تکیه بر بیت المال کرده استادان تزویر است . خیابانهای تهران ، از ولیعصر تا خیابان ویلا همه جا و همه وقت یاد تو را در خاطر زنده میکند .
در روزهای سال ۸۴ شناختمش . بهار بود و بهار خنده زد و ارغوانها شکفت . در میان جوانان کوشای میادین نسیم اما نمیدانم چرا با او رفیق شدم . رفیق به تمام معنای کلمه . علی(امیر) یک رفیق است . یک دوست و یک برادر
زیر پایم نشست او و تنی چند از دوستان که به مشارکت و به شاخه جوانان جنوب تهرانش بیایم . با اینکه در منطقه ولی عصر سکونت داشت و دارد اما همیشه اندیشه اش و غم اش جنوب شهری بود و به یاد زحمت کشان و دردمندان جنوب شهر و همه دردمندان در تمامی نقاط جهان .

سال ۸۵ و انتخابات شوراها و تلاش بی حداش در ستاد سلام که سلامی دوباره از سویی جمعی جوان بود به مردمان این شهر . گرچه اصلاحاتچیان دیروز در حکومت نخواستند که ادامه یابد .
امروز امیر امیر قلی تنها به جرم شرکت در یک مراسم ، بر سر مزار جمعی که قربانی خشم مدعیان شدند در بند است .اوین امروز پذیرای مردی است که هیچ گاه از اندیشه مردمان دور نبود . انسانیت برایش حرمت داشت و هرجا بود به حرمت انسان بود و به حرمت برابری و آزادی همین انسان . علی(امیر) امیرقلی مردی از تبار برابری خواهان و آزادی طلبان ایرانی است که سالهاست که سالهاست به تیغ و بند زرداران زور مند تزویر گر گرفتار میآیند و به بند کشیده میشوند و افتخار زندان میشوند . کسانی که میشناسندت میدانند بیماریت را . کاش بیماری آزارت ندهد برادر . کاش قدری شرف در میان اوین نشینان زور دار باشد .
اما این سالها بسیارند جوانانی که فخر زندان شدند . اوین دوباره به حضور این ستارگان پرفروغ انسان بودن فخر میفروشد . در روز و روزگاری که همه خلائق در چرخ باطل زندگی و روزمرگی گرفتارند قلیل اند چون امیرامیرقلی ، چون سولماز ایکدر

و چون دیگر خواهران و برادران در بند و اهل اندیشه و برابری خواه و آزادی طلب که این چرخ باطل را شکستند و با کمک خواستن از خدای همراه و همه جا و همه وقت و بودن و حضور در کنار خلائق به تنگ آمده از ظلم و فقر و تبعیض و بی عدالتی و زور هنوز به روزگار نشان دادند که انسان بودن و آزاد مردی و حریت نفس میکشد و جان دارد و جان میسازد . شیر در بند هم شیر است . مطمئن باشید .

برادرم امیر عزیز ! دلمان تنگ است از در قفس شدنت . باش محکم و پاینده که هستیم تا رهاییت و رهایی همه مظلومان . در ماه رمضان ، ماه شهادت امام رهایی و عدل و آزادی مولا علی اینگونه اعمال ضد اندیشه علوی و ضد آزادی از سوی مدعیان جای بسی تردید در مدعیاتشان دارد .
امیر جان ! از بند بدر آ . لیالی قدر امسال باش در ارشاد و کانون توحید . باش برادرم .باش

http://navaney1.blogspot.com/2008/09/blog-post_06.html

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.