ایران عضو کمیته اجرایی تدوین مقررات مقابله با خشونت علیه زنان شد

ایونا: نماینده ایران در نخستین اجلاس مقابله با خشونت علیه زنان و دختران که از سوی دفتر سازمان ملل برگزار شد، اعلام کرد: ایران عضو کمیته اجرایی تدوین مقررات مقابله با خشونت علیه زنان شد .

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری زنان ” ایونا” ، عزت‌الله یوسفیان ملا نمایند مردم شهرستان آمل در مجلس با اعلام این مطلب اظهار داشت: در این اجلاس کمیته اجرایی تدوین مقررات و منشور جلوگیری و مقابله با خشونت علیه زنان و دختران به جمهوری اسلامی ایران سپرده شد .

نماینده جمهوری اسلامی ایران در نخستین اجلاس مقابله با خشونت علیه زنان و دختران که از سوی دفتر سازمان ملل متحد چندی قبل در تایلند برگزار شد درباره نتایج این اجلاس و دستاوردهای آن برای کشورمان بیان داشت: در این اجلاس که با حضور نمایندگان بیش از ۵۰ کشور در بانکوک برگزار شد پس از قرائت گزارش وضعیت زنان و دختران در ایران، حاضران به اتفاق کشورمان را به عضویت ۱۰ کشور کمیته اجرایی تدوین مقررات و منشور جلوگیری و مقابله با خشونت علیه زنان و دختران پذیرفتند .

وی افزود: در گزارش ارائه‌ای در این اجلاس از تلاش‌هایی که ایران در سال‌های اخیر و توجه به زنان و جلوگیری از آزار و اذیت علیه زنان و دختران می‌شود، گفته شد .

نماینده آمل در مجلس با مناسب خواندن وضعیت کشورمان در این خصوص در مقایسه با برخی کشورهای دیگر شرکت‌کننده در این اجلاس تصریح کرد: البته این وضعیت و رسیدگی و پیشگیری از خشونت‌ها و آزارهای قومی و قبییله‌ای که در برخی از مناطق کشور همچنان وجود دارد کافی نیست .

یوسفیان ملا اضافه کرد: متاسفانه همچنان در برخی استان‌های محروم که دارای زندگی‌های قومی و قبیله‌ای هستند، آداب رسوم و سنت‌های اشتباه و غلط مربوط به امر ازدواج‌های غیرمنطقی و حتی بدون در نظر گرفتن خواسته‌های دختران و دعواهای طایفه‌ای و برخی خشنوت‌های افراطی مردان قبایل علیه زنان وجود دارد که باید در برنامه‌ای با آن به شدت مقابله شود .

وی ادامه داد: دفتر مقابله با خشونت علیه زنان و دختران سازمان ملل متحد در اجلاس بعدی خواهان تغییراتی در وضعیت فعلی خشونت علیه زنان و دختران در برخی مناطق محروم ایران است .

نماینده کشورمان در اجلاس تایلند اظهار داشت: دفتر مقابله با خشونت علیه زنان و دختران سازمان ملل متحد در این خصوص کمک‌های مالی را برای این مهم در نظر گرفته که به ‌زودی آن را اختصاص می‌دهد .

یوسفیان ملا خاطرنشان کرد: در این اجلاس از سوی دفتر مقابله با خشونت علیه زنان و دختران سازمان ملل متحد اعلام شد زنان و دختران در بیشتر کشورهای عربی و بخشی از شبه قاره هند همچنان بیشترین قربانی خشونت‌ها هستند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.