تا آزادی عالیه ،وب سایتی برای آزادی عالیه اقدام دوست

کانون زنان ایرانی :وب سایتی با هدف پیگیری مسائل عالیه اقدام دوست ،که به خاطر حضور در تجمع مسالمت آمیز زنان در میدان هفت تیر تهران با حکم سه سال زندان در بند ۳۵۰ زندان اوین بسر می برد ،آغاز به کار کرد.

این وب سایت “تا آزادی عالیه “نام دارد و با هدف انعکاس فعالیت هایی که برای آزادی این فعال جنبش زنان صورت می گیرد راه اندازی شده است.

وب سایت تا آزادی عالیه همچنین به پوشش فعالیت های ائتلاف گروههای جنبش زنان و حقوق بشر برای آزادی عالیه خواهد پرداخت.

تاکنون ۳۰ نهاد مدنی و جنبش حقوق زنان به این ائتلاف پیوسته اند.در بیانیه ای که توسط این ائتلاف صادر شده است آمده است :

“ما گروه های مختلف جنبش زنان، اقدامات غیرقانونی و اجرای حکم نامتناسب و غیرعادلانه را در مورد عالیه اقدام دوست محکوم می کنیم و از همه مسئولان ذی ربط به خصوص ریاست قوه قضائیه می خواهیم که هرچه سریعتر مقدمات آزادی عالیه اقدام دوست انجام گیرد تا ایشان هرچه سریعتر به زندگی عادی خود بازگردند.”

همچنین در وب سایت تا آزادی عالیه به نقل از تغییر برای برابری اطلاعیه برخی دیگر از فعالان کمپین یک میلیون امضاء برای آزادی عالیه اقدام دوست منتشر شده است که تاکنون بیش از هشتصد نفر و سی گروه آن را امضا کرده اند.
در این بیانیه آمده است: “آمادگی برای پیشواز روزجهانی زن ازهردو سو آغاز شده است؛ هم ازسوی فعالان جنبش زنان و هم از سوی بازدارندگان جنبش زنان. گویا باید به استقبال فشار و زندان و تعلیق و تعزیر برویم وشادی بزرگداشت روز جهانی زن با اندوه اسارت زنان حق طلب جنبش زنان برایمان تیره و غمناک شود. مبارزان مسالمت جوی صحنه عدالت خواهی درحالی به بند کشیده می شوند که ندای حق طلبانه شان ذره ذره سنگ سخت قوانین ناعادلانه را نرم می کند تا بی حقوقی زنان این دیار ذره ای جبران شود اما در عوض خود به بند کشیده می شوند. اجرای حکم عالیه اقدام دوست، این زن تنها در آستانه فصلی سرد که زندگی اش را فدای عدالت خواهی اش کرده است و باید سه سال از عمرش را در اوین بگذراند، نمونه ی عینی افزایش فشار بر زنان است وب سایت تا آزادی عالیه در این آدرس قابل دسترسی است.”

http://free-aliyeh.com

عالیه اقدام دوست پس از بازداشت در تجمع بیست و دوم خردادماه ۱۳۸۵ پس ازیک هفته با قرار کفالت از زندان آزاد شد . پس از آن او در دادگاه بدوی به سه سال و چهار ماه حبس تعزیری و ۲۰ ضربه شلاق محکوم شد و دادگاه تجدید نظر حکم سه سال حبس او را تایید کرد. عالیه اقدام دوست را روز پنج شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۸۷ تحت الحفظ از فومن، شهر محل زندگی اش به تهران و بازداشت وزراء منتقل کردند و سرانجام روز یکشنبه ۱۲ بهمن او را به زندان اوین منتقل کردند و حکم سه سال حبس او را اجرا کردند.

فعالان جنبش زنان در ایران و دیگر نقاط جهان ، طی یک هفته اخیر اعتراض خود را نسبت به اجرای این حکم ناعادلانه و غیرقانونی ابراز کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.