تعلیق حکم اعدام دل آرا دارابی

رادیو فردا

قوه قضائیه حکم اعدام دل آرا دارابی را برای مدت محدودی متوقف کرده است تا این دختر ۲۳ ساله و خانواده اش فرصت جلب رضایت از اولیای دم را داشته باشد.

آیت الله هاشمی شاهرودی رئیس قوه قضائیه حکم اعدام دل آرا دارابی را برای مدت محدودی متوقف کرده است تا این دختر ۲۳ ساله و خانواده اش فرصت جلب رضایت از اولیای دم را داشته باشد.به نوشته روزنامه اعتماد فعالان مدنی بر این باورند توقف حکم قصاص دل آرا برای مدتی کوتاه فرصت مناسبی است تا اولیای دم نسبت به تصمیم خود بیشتر فکر کنند و خانواده دل آرا تلاش دوباره خود را برای جلب رضایت آنان آغاز کنند. بیشتر بخوانید:دل‌آرا دارابی در یک قدمی اعدام دفتر مرکزی سازمان عفوبین الملل در لندن نیز، بر علیه حکم اعدام دل آرا دارابی، تظاهراتی را روز دوشنبه در مقابل سفارت ایران در لندن سازمان داده است.دل‌آرا دارابی متهم است که شش سال قبل زمانی که تنها ۱۷ سال داشت با همدستی پسر مورد علاقه‌اش فردی را به قتل رسانده است.خانم دارابی در سال ۸۲ پس از قتل فردی که نسبت خویشاوندی با پدر خانم دارابی داشت ، قتل را برعهده می‌گیرد، اما در دادگاه ارتکاب جرم را انکار می‌کند. وی در دادگاه اظهار داشت: «من تحت تأثیر حر‌ف‌های پسر مورد علاقه‌ام قرار گرفتم که گفت تو قتل را گردن بگیر، چون کمتر از ۱۸ سال داری اعدام نخواهی شد. من به قتل اعتراف کردم اما این اعترافات واقعیت نداشت».عبدالصمدخرمشاهی که تاکنون وکیل خانم دارابی بوده بر این اعتقاد و باور است که خانم دارابی بی‌گناه بوده و شواهد متعدد در پرونده وی بیانگر آن است که وی نمی‌توانسته قاتل باشد.

وی در این زمینه به روزنامه اعتماد گفته است: «ایرادهای زیادی در پرونده وجود دارد و مدارک موجود در پرونده نشان می دهد این دختر قاتل نیست. دل‌آرا چپ دست است و با توجه به ضربات وارده به مقتول و شواهد دیگر، ممکن نیست این دختر قاتل باشد.»مطابق قوانین جزایی ایران، قصاص یک حق شخصی است و خانواده قربانی مختار است که بین اجراء و عدم اجرای حکم صادره دست به انتخاب زده و یکی را برگزیند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.