یک سال حبس تعزیری برای پرستو الهیاری/ انتقال مریم مالک به بازداشتگاه وزرا

تغییر برای برابری – در حالی که بحث مطالبه محوری هم اکنون مورد توجه برخی فعالان اجتماعی و سیاسی و زنان در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو قرار گرفته است، فشار بر اعضای کمپین یک میلیون امضا – که به حق مطالبه محوری را به مباحث غالب جامعه بدل کردند و هزینه های گزافی هم برای آن پرداختند و می پردازند -بیشتر و دامنه فعالیت شان تنگ ترو تنگ تر می شود. امروز مریم مالک به بازداشتگاه ورزا منتقل شد و پرستو الهیاری به یک سال جبس تعزیر محکوم شد:

انتقال مریم مالک به بازداشتگاه وزرا

مریم مالک فعال کمپین یک میلیون امضا ظهر امروز با صدور قرار بازداشت موقت به بازداشتگاه وزرا منتقل شد.

این فعال کمپین که از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح امروز، پنجم اردیبهشت ماه، در پی دریافت احضاریه کتبی به شعبه ۱۴ پلیس امنیت ناتب، مرکز پشتیبانی عملیات ماموران پلیس امنیت مراجعه کرده بود پس از چندین ساعت بازجویی به دادگاه انقلاب و سپس به بازداشتگاه وزرا منتقل شد.در دیدار کوتاهی که با مریم داشتیم گفت اتهامات زیادی من زده اند که هیچکدام را قبول ندارم.

روز چهارشنبه گذشته، دوم اردیبهشت ماه، ماموران امنیتی با ارائه ی حکم بازرسی به منزل پدری مریم مالک رفته و پس از تفتیش کامل منزل آنان کامپیوتر شخصی، جزوه های درسی و لوازم دیگری را ضبط کردند. ماموران امنیتی همچنین احضاریه مکتوب جهت حضور در پلیس امنیت را به وی تحویل داده و تهدید کردند که در صورت عدم حضور حکم جلب وی صادر خواهد شد.

پرستو الهیاری به یک سال حبس تعزیری محکوم شد

پرستو الهیاری فعال کمپین یک میلیون امضا بااتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

در حکمی که صبح امروز به رویت پرستو الهیاری رسید آمده است: “با توجه به مجموع محتویات پرونده و بررسیهای انجام شده و گزارش مامورین و اسماع مدافعات و اظهارات نامبرده و احتراز اینکه وی از اعضا تشکیلات کمپین جمع اوری یک میلیون امضا می‌باشد و احتراز و اعتراف به اینکه با دعوت از افراد به خانه خود جلسات متعددی را در جهت اهداف و برنامه‌های کمپین برقرار نموده و خود از افراد جمع آورنده امضا (یک میلیون) می‌باشد.با عنایت به فعالیت های انجام گرفته از سوی نامبرده و تشکیل اجتماع در منزل خود و جمع آوری امضا به منظور رساندن امضا زنان به یک میلیون به بهانه وجود قوانین تبعیضآمیز در نظام جمهوری اسلامی و ارسال برنامه‌های خود به سایت ها و وانمود کردن نظام جمهوری اسلامی به عنوان نظام موجود با تبعیض قوانین و نیز با تبلیغات علیه نمودن برای کشورهای مخالف نظام مقدس جمهوری اسلامی با علم و اطلاع نامبردهو دیگر اعضا از سوء استفاده رسانه های بیگانه کشور، انتساب اقدام علیه امنیت کشور از طریق فعالیت تبلیغی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران محرز است. دادگاه نامبرده را مستندا به ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی به یک سال حبس با احتساب ایام بازداشت محکوم می‌نماید.”

در آخرین جلسه رسیدگی به اتهامات پرستو الهیاری که روز ۲۴ فروردین ماه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تشکیل شد، قاضی مغیثی در حالی این اتهام را به پرستو الهیاری تفهیم کرد که اجازه هیچ گونه دفاع شفاهی به وی و وکیل اش داده نشد و تنها لایحه مکتوب از وکیل پرستو الهیاری پذیرفته شد.

۲۷ مهرماه گذشته ماموران امنیتی با تفتیش منزل این عضو کمپین برخی از لوازم وی از جمله کامپیوتر لپ تاپ و آلبوم های شخصی، دستنوشته های او را ضبط کردند و خود وی را نیز مورد بازپرسی قرار دادند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.