کلینتون: رئیس‌جمهور آینده آمریکا یک زن خواهد بود

سرویس بین‌الملل «تابناک» ـ وزیر امور خارجه آمریکا گفت: رئیس‌جمهور آینده آمریکا، یک زن خواهد بود، اما آن زن «سارا پالین» نیست.

بنا بر این گزارش، هیلاری کلینتون در گفت‌وگو با «BBC» ضمن بیان موضوع بالا گفت: به زودی این آرزو محقق خواهد شد که رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا، یک زن باشد و مدیریت ارشد جهان غرب را یک زن اداره و رهبری کند.

وزیر خارجه آمریکا افزود: این موضوع دور از ذهن نیست و ما باید به این باور برسیم که زنان هم توانمندی‌هایی دارند که می‌توانند در پست ریاست‌جمهوری کار کنند.

او در پاسخ به این که آیا منظور از این گفته‌ها، اعلام ضمنی کاندیداتوری‌اش برای دور آینده انتخابات ریاست جمهوری است، گفت: من دیگر کاندیدای ریاست جمهوری نمی‌شوم.

کاندیدای دور گذشته دمکرات‌ها در انتخابات درون حزبی برای ریاست جمهوری، هیچ اشاره‌ای نکرد که با این اوصاف به غیر از این دو چهره شناخته شده و یا کسانی همچون رایس کدام زنان آمریکایی این قابلیت را خواهند داشت.

کارشناس BBC در ادامه این گفت‌وگو اظهار داشت: این اظهارات که با ادبیات سیاسی آمریکا همخوانی ندارد، ممکن است خشم رئیس‌جمهور اوباما را برانگیزد و از وزیر امور خارجه توضیح بخواهد.

این اظهارات هیلاری کلینتون در حالی مطرح می‌شود که این روزها، سارا پالین در پی کناره‌گیری از پست فرمانداری آلاسکاست. پالین در این باره گفته که قصدش این است تا با استعفا از این مقام، خود را برای تأثیرگذاری بیشتر بر فرآیند سیاستگذاری کلان در ایالات متحده آماده کند. این در حالی است که بسیاری، این سخنان کاندیدای جمهوریخواهان را برای پست معاونت ریاست جمهوری در انتخابات گذشته، نشانه‌ای از عزم وی برای حضور در انتخابات دور بعد ریاست جمهوری آمریکا تفسیر کرده‌اند.

نکته جالب توجه، اعلام چندی پیش آنجلیا جولی، هنرپیشه معروف‌ هالیوود برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲ آمریکا به عنوان نامزد بود. با این اوصاف، به نظر می‌رسد در ماه‌های آینده باید منتظر زنان دیگری نیز بود که از عزمشان برای ورود به این میدان سخن خواهند گفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.