آمار غیر رسمی از زنان خیابانی

ایونا: کمیته ساماندهی زنان خیابانی در همین راستا تشکیل شده و تاکنون پرونده قریب به ۳۰۰ زن و دختر آسیب دیده در این کمیته مورد بررسی کارشناسانه قرار گرفته است .

به گزارش سرویس اجتماعی خبرگزاری زنان ” ایونا” ، روزنامه سرمایه نوشت: چند روز پیش در خبری عجیب، معاون دادستان مشهد اعلام کرد: «شباهت زیادی میان سازمان بهزیستی و قوه قضائیه وجود دارد و این معاونت قصد ساماندهی زنان خیابانی در خراسان رضوی را دارد .

امیر مرتضوی افزود: کمیته ساماندهی زنان خیابانی در همین راستا تشکیل شده و تاکنون پرونده قریب به ۳۰۰ زن و دختر آسیب دیده در این کمیته مورد بررسی کارشناسانه قرار گرفته است .

او همچنین از تشکیل «بانک اطلاعات زنان و دختران خیابانی» در قوه قضائیه خبر داد و گفت: «طرح ساماندهی زنان خیابانی که به صورت پایلوت در خراسان رضوی اجرا شد اکنون به عنوان یک طرح موفق شناخته شده و به زودی در سراسر کشور اجرا می‌شود .

هیچ آمار رسمی در مورد جمعیت این زنان، مکان اسکان آنان و … وجود ندارد اما آمارهای غیررسمی نشانگر آن است که شمار این افراد رو به گسترش است و طبق آخرین تحقیقی که در رسانه‌های رسمی منتشر شد ، سن روسپی گری در ایران به ۱۲سال تقلیل یافته است .

امان الله قرایی مقدم، جامعه شناس، در این باره گفته است: در بررسی که در خصوص گروه سنی زنان خیابانی انجام شد از بین شش هزار و ۵۳ زن خیابانی که در کل کشور زندانی بودند، دختران بین ۱۲ تا ۲۵ سال بیشترین تعداد را تشکیل می‌دهند .

او همچنین در سال ۱۳۸۵ گفته است: دست کم ۳۰۰ هزار زن خیابانی در تهران زندگی می‌کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.