بی خبری مطلق از بهمن احمدی امویی در استانه برگزاری دادگاهش

وب سایت تا ازادی روزنامه نگاران زندانی :
محاکمه بهمن احمدی امویی ، روزنامه نگار و تحلیل گر مسائل اقتصادی که در شامگاه سی ام خردادماه امسال بازداشت شده ، روز شنبه ۲۱ آذر ماه سال جاری در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب برگزار می شود . این در حالی است که احمدی امویی هم اکنون در سلول انفرادی و در بی خبری کامل به سر می برد .

بهمن ده روز قبل از بند ۳۵۰ زندان اوین که یکی از بندهای عمومی این زندان محسوب می شود به سلول انفرادی منتقل شده است و از آن زمان تاکنون هیچ تماسی با خانواده خود نداشته و بستگان او نیز هیچ اطلاعی از وضعیت این روزنامه نگار زندانی در دست ندارند .

خانواده بهمن امویی همچنین می گویند که وقتی هفته گذشته برای ملاقات با فرزندشان به زندان اوین مراجعه کردند مسولان اعلام کردند که او ممنوع الملاقات است و حق هیچ تماسی با خانواده اش را ندارد . هم بندی های بهمن می گویند که او پس از اعتراض به وضعیت نامناسب رفاهی و بهداشتی بند ۳۵۰ اوین به زندان انفرادی منتقل شده است .

بهمن احمدی اموئی ۳۰ خرداد ماه سال جاری یعنی درست یک هفته بعد از انتخابات ریاست جمهوری به همراه همسرش در منزل شان بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شدند . ژیلا بنی یعقوب همسر وی پس از دوماه از زندان آزاد شد اما بهمن پس از گذشت پنج ماه در زندان به سر می برد و از تاریخ آزادی اش نیز اطلاعی در دست نیست .

خانواده بهمن از مسولان تقاضا دارند که هر چه زودتر و با توجه به اینکه تاریخ دادگاه این روزنامه نگار نیز نزدیک است او را از سلول انفرادی خارج کرده و شرایط تماس و ملاقات او را با خانواده و وکیلش فراهم سازند تا در یک شرایط انسانی و مناسب در جلسه دادگاه خود حضور پیدا کند. آنها همچنین از مسوولان می خواهند که هر چه زودتر زمینه آزادی این روزنامه نگار دربند را فراهم آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.