معاون اجتماعی سازمان بهزیستی: ۱۷۴ هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی قرار دارند

ایسنا: معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: در حال حاضر ۱۷۴ هزار زن سرپرست خانوار، تحت پوشش دفتر زنان و خانواده بهزیستی قرار دارند که چنانچه تعداد هر خانواده سه نفر محاسبه شود، به طور میانگین بیش از ۵۰۰ هزار نفر از این طریق تحت پوشش بهزیستی هستند.

به گزارش خبرنگار «اجتماعی» ایسنا، علی شاکری در همایش معاونان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در چابهار افزود: معاونت اجتماعی سازمان بهزیستی کشور تمام توان و تلاش خود را به کار گرفته است تا جامعه به معنای واقعی توانمند شود.

وی بیان کرد: در سال جاری آموزش‌های مختلفی در جهت بازتوانی افراد زیرپوشش در همه استان‌ها انجام شده و برای آن‌ها یک تا سه شغل براساس شرایط جغرافیایی محل زندگی و همچنین توانمندیشان، تعریف شده است.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: در کلاس‌های مهارت‌آموزی و مهارت زندگی یک گروه همیار هفت نفره تشکیل شده است و در حال حاضر در کل کشور ۸۷۶ گروه همیار فعال هستند.

شاکری با اشاره به برگزاری جشن توانمندسازی افراد تحت پوشش بهزیستی در چند شهرستان گفت: در این راستا تعدادی از افراد تحت پوشش با کمک و همیاری بهزیستی، توانمند شده و قادر به تامین نیازهای مالی زندگیشان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.