افزایش مصرف سیگار میان دختران دانش‌آموز

ایلنا: تا زمانی که به بحث مهارت‌های زندگی پرداخته نشود و والدین و مردم به این موضوع نپردازند که سبک زندگی و کسب مهارت‌های آن را باید در خود تقویت کنند گرایش به سیگار و دخانیات کاهش نمی‌یابد.
معاون سلامت وزارت بهداشت گفت: گزارشات ما نشان داده که مصرف سیگار و دخانیات میان دانش‌آموزان دختر در حال افزایش است اما درصد قابل توجهی نیست چراکه به طور کلی ابتلای زنان ما به اعتیاد بسیار پایین است.

حسن امامی‌رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در رابطه با پایین آمدن سن دخانیات به حدود ۱۲ سال در کشور در رابطه با برنامه‌های این وزارتخانه افزود: در حال حاضر مساله دخانیات بیش از همه قشر دانش‌آموز و جوان ما را تهدید می‌کند که این امر نه به دلیل کشش واقعی آنها به سیگار است بلکه در رده نوجوانان و جوانان گرایش به مصرف قلیان و سیگار مساله‌ای شخصیتی است چراکه با مصرف آن احساس بزرگ بودن می‌کنند.

او ادامه داد: وزارت بهداشت در سطح پیشگیری مصرف دخانیات در نوجوانان و مدارس برنامه‌های متعددی را دارد که اغلب بر روی موضوع سطح زندگی و آموزش مهارت‌های آنها است.

معاون سلامت وزارت بهداشت گفت: تا زمانی که به بحث مهارت‌های زندگی پرداخته نشود و والدین و مردم به این موضوع نپردازند که سبک زندگی و کسب مهارت‌های آن را باید در خود تقویت کنند گرایش به سیگار و دخانیات کاهش نمی‌یابد.

امامی‌رضوی تصریح کرد: به نظر می‌رسد مصرف سیگار و دخانیات که در میان نوجوانان و جوانان به نوعی از طریق مشاهده در میان همسالان در حال گسترش است معلولی است که علت آن را باید در سطح زندگی خانواده‌هایشان دنبال کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.