یک نماینده مجلس: ترویج فرهنگ حجاب بدون دخالت نهادهای انتظامی باید اجرا شود

خبرگزاری فارس: نماینده مردم ایلام در مجلس با بیان اینکه ترویج فرهنگ حجاب بدون دخالت نهادهای انتظامی باید اجرا شود، گفت: روحانیان در ترویج فرهنگ حجاب نقش مؤثر و ویژه‌ای دارند.

داریوش قنبری در گفت‌وگو با خبرنگار زنان باشگاه خبری فارس «توانا» گفت: خوشبختانه حجاب در جامعه ما یک ارزش است و مصادیق بی‌حجابی ضد ارزش تلقی می‌شود.

وی با بیان اینکه ترویج حجاب باید از درون خانواده‌ آغاز شود، گفت: متأسفانه برخی از خانواده‌ها در خصوص بی‌حجابی فرزندانشان واکنش صریح و مشخصی ندارند.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی افزود: بازگوکردن ارزش‌های اسلامی ابتدا وظیفه والدین و سپس وظیفه نهادهای فرهنگی است.

* بهتر است نیروهای انتظامی در مقوله حجاب دخالت نکنند

وی با بیان اینکه مصادیق بی‌حجابی بیشتر در کلانشهرها اتفاق می‌افتد، ‌گفت: دولت‌،‌ مجلس و نهادهای انتظامی نمی‌توانند در ترویج فرهنگ حجاب خیلی مؤثر باشند‌؛ بهتر است در این زمینه نهادهای فرهنگی اقدام کنند.
قنبری اضافه کرد: هر چند که ترویج ارزش‌های دینی و مذهبی از وظایف اولیه والدین است ولی در این زمینه روحانیان و مساجد هم نقش ویژه‌ای دارند.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ‌اقداماتی که در ترویج فرهنگ حجاب صورت می‌گیرد باید به سمتی باشد که علت عدم گرایش به ‌حجاب در جامعه را مورد بررسی قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.