مشاور بانوان سازمان آموزش و پرورش استان کرمان: زنان جایگاه مطلوبی در این استان ندارند

ایونا: مشاور بانوان سازمان آموزش و پرورش استان کرمان بیان کرد: زنان با توجه به علم، دانایی و دارایی خود جایگاه مطلوبی در این استان ندارند.

به گزارش سرویس اجتماعی خبرگزاری زنان ایران ، رضوان ابراهیمی، مشاور بانوان سازمان آموزش و پرورش استان کرمان در رابطه با جایگاه زنان در عرصه مدیریتی گفت: متاسفانه زنان در استان کرمان با توجه به علم و دانایی و دارایی جایگاه مطلوبی ندارند.

وی درصدی از نبود این جایگاه از اهمیت زنان کرمانی به خانواده دانست و افزود: اخیرا از سوی مسوولان پیشنهاد سمت به زنان داده می‌شود چرا که اکثر جامعه به توانمندی‌های زنان در عرصه‌های مختلف پی برده‌اند.

ابراهیمی اظهار کرد: هنگامی که یک پست مدیریتی به خانمی داده می‌شود همه نگاه‌های به سوی او متمرکز می‌شود، ولی زنان در هر عرصه و جایگاهی متعهدانه و عالمانه‌تر از مردان نقش خود را ایفا کرده‌اند.

وی، حضرت زهرا(س) را الگوی مدیریتی برای زنان دانست و تصریح کرد: ایشان در تمام صحنه‌های اجتماعی، فردی، معنوی و .. جلوتر از مردان بودند که خداوند نام بهانه خلقت را بر او نهاد.

مشاور امور بانوان سازمان آموزش و پرورش استان کرمان تاکید کرد: در جامعه امروز دیدگاه مردان نسبت به زنان بسیار شایسته و پسندیده شده است و این درحالی است که دیدگاه در زنان نسبت به همجنسان کمتر وجود داشت.

وی بیان کرد: درصدر اسلام ۳۵ شغل تاکید و تثبیت شده از سوی پیامبر اکرم (ص) برای زنان وجود داشت به طوریکه آنها در جبهه‌های جنگ نقش موثری ایفا می‌کردند.

ابراهیمی گفت: پیامبر اکرم در اوج خفت و خواری زن، دست دخترش حضرت زهرا(س) را بوسید که جایگاه ویژه زنان را در قرآن و اسلام به همگان بشناساند.

وی افزود: در اسلام زن به عنوان جمال الهی مطرح شده است؛ به طوریکه می‌توان زیبایی‌های خداوند را همچون عطوفت، مهربانی، لطافت و … را تماما در وجود زن یافت.

مشاور امور بانوان سازمان آموزش و پرورش استان کرمان خاطرنشان کرد: در جامعه امروزی زنان باید اهتمام بیشتری در پذیرفتن مسئولیت به خرج دهند؛ چرا که با دید ریزبینی و متعهدانه آنها می‌توانند بسیار دقیق‌تر آقایان فعالیتهای خود را به سر انجام برسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.