مشاور بانوان سازمان آموزش و پرورش استان کرمان: زنان جایگاه مطلوبی در این استان ندارند

ایونا: مشاور بانوان سازمان آموزش و پرورش استان کرمان بیان کرد: زنان با توجه به علم، دانایی و دارایی خود جایگاه مطلوبی در این استان ندارند.

به گزارش سرویس اجتماعی خبرگزاری زنان ایران ، رضوان ابراهیمی، مشاور بانوان سازمان آموزش و پرورش استان کرمان در رابطه با جایگاه زنان در عرصه مدیریتی گفت: متاسفانه زنان در استان کرمان با توجه به علم و دانایی و دارایی جایگاه مطلوبی ندارند.

وی درصدی از نبود این جایگاه از اهمیت زنان کرمانی به خانواده دانست و افزود: اخیرا از سوی مسوولان پیشنهاد سمت به زنان داده می‌شود چرا که اکثر جامعه به توانمندی‌های زنان در عرصه‌های مختلف پی برده‌اند.

ابراهیمی اظهار کرد: هنگامی که یک پست مدیریتی به خانمی داده می‌شود همه نگاه‌های به سوی او متمرکز می‌شود، ولی زنان در هر عرصه و جایگاهی متعهدانه و عالمانه‌تر از مردان نقش خود را ایفا کرده‌اند.

وی، حضرت زهرا(س) را الگوی مدیریتی برای زنان دانست و تصریح کرد: ایشان در تمام صحنه‌های اجتماعی، فردی، معنوی و .. جلوتر از مردان بودند که خداوند نام بهانه خلقت را بر او نهاد.

مشاور امور بانوان سازمان آموزش و پرورش استان کرمان تاکید کرد: در جامعه امروز دیدگاه مردان نسبت به زنان بسیار شایسته و پسندیده شده است و این درحالی است که دیدگاه در زنان نسبت به همجنسان کمتر وجود داشت.

وی بیان کرد: درصدر اسلام ۳۵ شغل تاکید و تثبیت شده از سوی پیامبر اکرم (ص) برای زنان وجود داشت به طوریکه آنها در جبهه‌های جنگ نقش موثری ایفا می‌کردند.

ابراهیمی گفت: پیامبر اکرم در اوج خفت و خواری زن، دست دخترش حضرت زهرا(س) را بوسید که جایگاه ویژه زنان را در قرآن و اسلام به همگان بشناساند.

وی افزود: در اسلام زن به عنوان جمال الهی مطرح شده است؛ به طوریکه می‌توان زیبایی‌های خداوند را همچون عطوفت، مهربانی، لطافت و … را تماما در وجود زن یافت.

مشاور امور بانوان سازمان آموزش و پرورش استان کرمان خاطرنشان کرد: در جامعه امروزی زنان باید اهتمام بیشتری در پذیرفتن مسئولیت به خرج دهند؛ چرا که با دید ریزبینی و متعهدانه آنها می‌توانند بسیار دقیق‌تر آقایان فعالیتهای خود را به سر انجام برسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.