زنان ورزشکار بیشتر از مردان آسیب می‌بینند

ایونا: متخصصان فیزیولوژی معتقدند زنان ورزشکار بیش از مردان دچار آسیب می‌شوند زیرا برنامه‌های ورزشی برای مردان طراحی شده است .

به گزارش سرویس ورزشی خبرگزاری زنان ایران ، بر اساس مطالعاتی در کانادا، زنان ورزشکار میزان بیشتری آسیب را تجربه می‌کنند چرا که در برنامه‌های ورزشی طراحی شده، تفاوت‌های زیستی طبیعی میان مردان و زنان در نظر گرفته نشده است .

دکتر ویکی هاربر، سرپرست این تحقیقات اظهار داشت: هنگام برگزاری مسابقات، زنان بیشتر آسیب می‌بینند زیرا بدن آنها توانایی کنار آمدن با برنامه‌های ورزشی طراحی شده را ندارد .

وی گفت: در مقایسه نوجوانان، دختران از آسیب‌های بیشتری رنج می برند و میزان شیوع این آسیب‌ها در مقایسه با پسرها به ویژه در ورزش‌هایی مانند دومیدانی، ژیمناستیک و فوتبال بیشتر است .

به گزارش روزنامه تلگراف، آسیب‌ها در ناحیه زانو در فوتبال و پس از آن در بسکتبال، هاکی روی چمن، بیسبال و والیبال در دختران بیش از پسران است .

به ویژه، زنان رباط های قابل انعطاف‌تر و قدرت ماهیچه‌ای کمتری دارند؛ در نتیجه احتمال ایجاد آسیب رباط صلیبی جلویی زانو (ACL) که عمدتاً به علت کاهش سریع سرعت یا تغییر مسیر ایجاد می‌شود، در آنها ۲ تا ۶ بار بیش از مردان است .

هابر با بیان اینکه زنان مانند مردان نیستند،گفت: میزان اختلال در خوردن نیز در میان زنان ورزشکار به ویژه در ورزش‌های دو استقامت و ژیمناستیک، بسیار بیش از سایر زنان است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.