زنان ورزشكار بيشتر از مردان آسيب می‌بينند

ایونا: متخصصان فيزيولوژي معتقدند زنان ورزشكار بيش از مردان دچار آسيب مي‌شوند زيرا برنامه‌هاي ورزشي براي مردان طراحي شده است .

به گزارش سرويس ورزشي خبرگزاري زنان ايران ، بر اساس مطالعاتي در كانادا، زنان ورزشكار ميزان بيشتري آسيب را تجربه مي‌كنند چرا كه در برنامه‌هاي ورزشي طراحي شده، تفاوت‌هاي زيستي طبيعي ميان مردان و زنان در نظر گرفته نشده است .

دكتر ويكي هاربر، سرپرست اين تحقيقات اظهار داشت: هنگام برگزاري مسابقات، زنان بيشتر آسيب مي‌بينند زيرا بدن آنها توانايي كنار آمدن با برنامه‌هاي ورزشي طراحي شده را ندارد .

وي گفت: در مقايسه نوجوانان، دختران از آسيب‌هاي بيشتري رنج مي برند و ميزان شيوع اين آسيب‌ها در مقايسه با پسرها به ويژه در ورزش‌هايي مانند دوميداني، ژيمناستيك و فوتبال بيشتر است .

به گزارش روزنامه تلگراف، آسيب‌ها در ناحيه زانو در فوتبال و پس از آن در بسكتبال، هاكي روي چمن، بيسبال و واليبال در دختران بيش از پسران است .

به ويژه، زنان رباط هاي قابل انعطاف‌تر و قدرت ماهيچه‌اي كمتري دارند؛ در نتيجه احتمال ايجاد آسيب رباط صليبي جلويي زانو (ACL) كه عمدتاً به علت كاهش سريع سرعت يا تغيير مسير ايجاد مي‌شود، در آنها 2 تا 6 بار بيش از مردان است .

هابر با بيان اينكه زنان مانند مردان نيستند،گفت: ميزان اختلال در خوردن نيز در ميان زنان ورزشكار به ويژه در ورزش‌هاي دو استقامت و ژيمناستيك، بسيار بيش از ساير زنان است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.