زن در تاریخ ایران معاصر

کتاب زن در تاریخ معاصر ایران مجموعه مقالاتی از سمینارهای برگزارشده توسط انجمن زنان پژوهشگر تاریخ است که سندی معتبر را در این حوزه در اختیار زنان و علاقه مندان به این حوزه قرارمی دهد .این انجمن از سال ۱۳۸۱ اقدام به برگزاری سمینارهایی در حوزه تاریخ و زنان کرده است . یکی از این سمینارها به عنوان” زن در ادوار مختلف تاریخ ایران” در بهمن ماه سال ۱۳۸۱ در شیراز برگزار شد .

این انجمن همچنین در سال ۸۳ سمینار بین المللی زن در تاریخ معاصر ایران را که سمیناری بود در حوزه تاریخ و مطالعات زنان در فاصله زمانی انقلاب مشروطه تا انقلاب اسلامی در شهر زنجان برگزار کرد .

در این کتاب می توانید مجموعه مقالاتی را که در این سمینارها ارایه شده ببنید .در این مجموعه مقالات منصوره اتحادیه ،نزهت احمدی ،بهناز اشتری ،فیض الله امامی ،سیروس برادران شکوهی ،شیرین بیانی ،منصوره پروینی و…دیگر استادان و پژوهشگران به نام ایران در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است .

این کتاب با مقدمه ای از منصوره اتحادیه ، استاد تاریخ به چاپ رسیده است .وی در مقدمه خود در این کتاب تاکید کرده است :همیشه کلاس درس و نوشتن را بر هر کار دیگری ترجیح می داده اما شرایط ساده وپر شور انجمن و کارهای شاخص آن باعث شده خود را در کارهای اجرایی آن درگیر کار کنم و شاهد نتایج پر باری هم باشد .

او تاکید کرده سمینارهای برگزار شده با هدف ایجاد بسترهای جدید مطالعات مربوط به زنان ، بالا بردن میزان علاقه مندی جوانان به انجام تحقیق و استمرار تحقیق و پژوهش فرصت مناسبی برای پژوهشگران جوان فراهم کرده است و مقطع تاریخی مطالعاتی از مشروطه تا انقلاب اسلامی منابع غنی ، وسیع ومستندی را در اختیار پزوهشگران و محققان قرارداده است .

این کتاب با مجموعه مقالات در حوزه زن در تاریخ معاصر ایران در سال ۱۳۹۰ توسط انتشارات کویر به چاپ رسیده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.