آموزش پیشگیری از ایدز در مدارس تهران آغاز شد

کارشناس مسوول بهداشت و تغذیه مدارس شهر تهران, گفت: همزمان با روز جهانی مبارزه با ایدز, آموزش پیشگیری از ابتلا به این بیماری در مدارس راهنمایی و دبیرستان دخترانه آغاز شد.

سهیلا تبریزی, کارشناس مسوول بهداشت و تغذیه مدارس شهر تهران, در گفت و گو با خبرنگار ایلنا, گفت: این آموزش‌‏ها به صورت همزمان در سطح تهران آغاز می‌‏شود که ویژه دانش‌‏آموزان دختر پایه‌‏های سوم راهنمایی و سوم متوسطه است.

وی افزود: در آموزش‌‏های پیشگیری از ابتلا به ایدز، اولیا نیز در کنار دانش‌‏آموزان تحت آموزش قرار خواهند گرفت.

تبریزی خاطرنشان کرد: آموزش‌‏های پیشگیری از ایدز در مدارس تا پایان اسفندماه در سطح مدارس دخترانه راهنمایی و متوسطه ادامه خواهد داشت.

وی، با اشاره به توسعه آموزش‌‏های زیست‌‏محیطی در مدارس, گفت: در سال جاری، اجرای طرح زیست‌‏محیطی در مدارس ۴ برابر شده است و تعداد مدارسی که این آموزش‌‏ها در آنها ارائه می‌‏شود افزایش یافته‌‏اند.

کارشناس مسوول بهداشت و تغذیه مدارس شهر تهران, در خصوص طرح توزیع شیر مدارس, افزود: تاکنون یک مورد شکایت در مورد توزیع شیر در مدارس وجود نداشته و هیچ مسمومیت ناشی از شیر در مدارس گزارش نشده است.

تبریزی خاطرنشان کرد: شیر توزیعی در مدارس حتماً باید سر کلاس نوشیده شود و مدیر نباید اجازه دهد شیر از مدرسه خارج شود.

وی گفت: در صورت خروج شیر از مدرسه، مسوولیت هر نوع مشکل ایجاد شده یرای شیر از آموزشگاه, به عهده مدیر مدرسه خواهد بود و شیر باید در محیط مدرسه مصرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.