یک زن معاونت امور ارتباطات جهانی سازمان ملل را بدست گرفت

مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد- «آنتونیو گوترش»، دبیرکل سازمان ملل متحد خانم «آلیسون اسمیل» از کشور بریتانیا را به سمت معاون خود در امور ارتباطات جهانی، اداره اطلاعات همگانی ملل متحد، منصوب کرد.

اسمیل جایگزین خانم «کریستینا گالاچ»، از کشور اسپانیا شده است.

پیش از این انتصاب به «ماهر ناصر» مدتی به عنوان معاون موقت دبیرکل در امور ارتباطات جهانی خدمت کرده است.

خانم اسمیل از ۲۰۱۳ ریاست دفترنمایندگی نیویورک تایمز در برلین را عهده دار بود.

وی در کارنامه ۴۰ ساله خود سابقه و تجربه روزنامه‌نگاری در مشاغل بین‌المللی و همچنین کار به عنوان خبرنگار، ویراستار و مدیر ارشد در رسانه هاب معتبری همچون . ایشان به سمت AP و هرالدتریبیون را دارد.او در سال ۲۰۰۴ به عنوان سردبیر هرالد تریبیون بین‌الملل منصوب شد و در سال ۲۰۰۸ به عنوان سردبیر اجرایی هرالدتریبیون بین‌المللی در پاریس انتخاب شد که نخستین و تنها زنی است که این سمت را داشته است. قبل از این سمت از ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۲ در نیویورک تایمز به عنوان معاون دبیرسرویس خارجه و قبل از آن دبیر سرویس خارجه آخرهفته مشغول به کار بود. وی قبلا به عنوان خبرنگار خبرگزاری یونایتد پرس اینترنشنال و رییس دفتر نمایندگی آسوشیتدپرس در اروپای  مرکزی و شرقی، وین (۱۹۸۶ لغایت ۱۹۹۸) و نماینده خبری، مسکو و بن (۱۹۸۳ لغایت ۱۹۸۶ و ۱۹۷۸ لغاایت ۱۹۸۳) خدمت کرده است.

گفتنی است، اسمیل در بریستول، مونیخ و دانشگاه استنفورد تحصیل کرده و مدرک لیسانس در مطالعات آلمان و سیاست همچنین فوق لیسانس در روزنامه نگاری دارد. وی در سال ۲۰۰۹ میلادی مفتخر به دریافت دکتری افتخاری از دانشگاه بریستول شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.