افشای آزار جنسی زنان در نهادهای امنیتی آمریکا

بیش از دویست کارمند زن نهاد‌های امنیتی آمریکا در نامه‌ای سرگشاده، به روند آزار جنسی زنان اعتراض کردند.

روزنامه هافینگتون‌پست، در گزارشی اعلام کرده است که بیش از ۲۰۰ زن شاغل در نهادهای امنیتی آمریکا با انتشار یک نامه سرگشاده اعلام کرده‌اند در محیط کار خود مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند یا اینکه زنی را می‌شناسند که تجربه آزار جنسی داشته است.

پایگاه اینترنتی روزنامه «تایم» نیز با انتشار نامه سرگشاده‌ این افراد یادآوری کرده است که ۲۲۳ زن شاغل در ارتش، پست‌های سیاسی یا سازمان‌های توسعه آمریکا اقدام به امضا این نامه کرده‌اند.

در این نامه آمده است: «ما هم آزار جنسی، تجاوز و سوءاستفاده را تجربه کرده‌ایم یا کسانی را می‌شناسیم که آن را تجربه کرده‌ باشند.»

این نامه از مردم و موسساتی که در کمیته امنیت ملی هستند خواسته است با اتخاذ تدابیری، آزار جنسی و سوءاستفاده از زنان در محل کار را کاهش دهد.

این زنان از مقامات مسئول خواسته‌اند راه‌های ساده‌تر و بهتری برای گزارش خشونت جنسی و جمع‌آوری اطلاعات در این مورد ایجاد شود.

این ۲۲۳ زن از کمیته امنیت ملی خواسته‌اند به متعادل نبودن نسبتِ کارکنان زن و مرد در سمت‌های ارشد سیاسی نیز رسیدگی کند.

در ادامه این نامه آمده است: «آزار جنسی فقط مشکل هالیوود، سیلیکون ولی، اتاق‌های خبر یا کنگره نیست؛ این مسئله در همه جا مشاهده می‌شود. سوءاستفاده جنسی از متوازن نبودن قدرت و سکوت مقابل آزار‌ها سرچشمه می‌گیرد.»

در سال ۲۰۱۶ فقط ۶۱۷۲ مورد آزار جنسی در ارتش آمریکا گزارش شد. وزارت دفاع آمریکا سال گذشته یک تحقیق در این مورد انجام داد که نشان داد ۱۴۹۰۰ نفر از اعضای این وزارت خانه انواع مختلفی از تجاوز جنسی را تجربه کرده‌اند. این تحقیق همچنین نشان داد در سال ۲۰۱۶ از هر سه نفر، یک نفر آزار‌ها را گزارش داده‌اند. این در حالی است که ۱۰ سال پیش از هر ۱۴ نفر، یک نفر این رسوایی را گزارش می‌داد.

این نامه با یک سوال پایان یافته است: «چگونه به زنانی که به ملت خدمت می‌کنند قدرت می‌دهید و از آن‌ها حمایت و دفاع می‌کنید؟»

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.