جایگاه زنان در حکومت طالبان!

محمد راعی فرد*

کانون زنان ایرانی

وزارت امورخارجه کشورمان گروهک طالبان را در جایگاه یک گروه تروریستی قرار داده واین حکم تا نقض آن به قوت خود باقی است، طالبان به لحاظ نگاه سیاسی و نحله فکری ارتجاعی که به آن متصل اند هنوز جلیقه های انفجاری درمیان محصلین ونماز گزاران را جهاد فی سبیل اله دانسته وبه دنبال برقراری امارت اسلامی است، همانگونه که در تجربه ای تلخ وتاریک و در دودهه قبل برآن و با آن بر مردم بیچاره افغانستان حاکم شد وچه جنایات خبیثانه ای که به نام اسلام ومسلمانی انجام نداد…
تندروهای داخلی کشورمان به تازگی دست به کار شده اند که ازاین عجوزه ترسناک و با چهره نگاری و گریم او را تبدیل به عروسی زیبا کنند ، غافل ازاینکه این ترفند بلاشک درنطفه خفه خواهد شد، مگر همین تروریستها شهید صارمی خبرنگار و عوامل اجرایی درکنسولگری ایران را در مزارشریف به رگبارنبستند ؟و به هریک ازآنان صدها گلوله هدیه نکردند ؟! مگر قوانین آنان درباره با زنان را ازیاد برده ایم ؟ چه جنایاتی که بنه ام دین وشریعت برزنان و دختران وخانواده ها تحمیل نکردند؟! واقعا باچه عقلانیت ومنطقی سعی در تطهیر این گروه خونخوار ایدئولوژیک زده داریم ؟!


کمیسیون فرهنگی گروهک تروریستی طالبان دراطلاعیه ای به عوامل اجرایی خود در سراسرافغانستان ازآنان خواسته که اسامی دختران ۱۵سال به بالا وبیوه زنان ۴۵ ساله را طی لیستهای جداگانه شناسایی وسیاهه کنند تا آنان را باصطلاح به عقد نیروهای تروریستی یا به قول خودشان مجاهدین(طالبان) درآورند تا بدینوسیله موجب ریشه کن شدن جهالت و بی دینی و مشکلات اجتماعی جوانان شوند، این دستورالعمل و اعلامیه در ۲۰ ذیقعده یعنی ۱۲روزپیش صادر شده است.


فعلا قصد ورود به چرایی دوباره جان‌ گرفتن طالبان و سرعت عمل باورنکردنی آنان پس از خروج آمریکاییان و سفر هیاتهای آنان به روسیه وایران و دوحه و…نداریم که البته حتما به آن خواهیم پرداخت ولی نباید خام حرفها و پُز انسان دوستی وتغییر روش آنان شد که خُسرانی سخت برکشور بار خواهد شد.
اصولا این گروهک به دلیل نوع تفکر وآبشخور انحرافی ایدئولوژیک اش تن به تعامل نخواهد داد ، آنان چون داعش داعیه خلافت اسلامی درسر دارند و خویش را مستغنی از هر تعاملی می دانند ، زبان آنان فشنگ است وتهدید وکشتار وانفجار ، دلخوش کردن به حرفهای شیک آنان حماقتی است بزرگ…!

*نویسنده و روزنامه نگار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.