زنان بی‌سرپرست مورد حمایت ویژه قرار می‌گیرند

معاون اجتماعی شهردار تهران گفت: ۵ مرکز مهارت‌آموزی و کارآفرینی زنان سرپرست خانوار بزودی افتتاح می‌شود.

احمد نوریان در گفت‌وگو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به این که زنان بی‌سرپرست و سرپرست‌خانوار مورد حمایت ویژه قرار می‌گیرند، تصریح کرد: راه‌اندازی مراکز مهارت‌آموزی و کارآفرینی از سال گذشته آغاز شد که امسال با راه‌اندازی ۵ مرکز جدید توسعه می‌یابد.

وی افزود: بر اساس این طرح شهرداری پس از مکانیابی با بهره‌گیری از همکاری نهادهای خیریه، بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره)، زنان بی‌سرپرست آموزش‌ها و مهارت‌های لازم توسط کارشناسان را می‌بینند و سپس طبق نیازهای بازار تولیدات را انجام و سپس به فروش می‌رسانند که سود حاصله در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

معاون اجتماعی شهردار تهران به ایسنا گفت: تعدادی دیگر از مراکز هم به صورت کارگاه است که شماری از زنان با همدیگر مشارکتی مشغول به کار می‌شوند و سود حاصله بین خود تقسیم می‌کنند.

وی افزود: همچنین فعالیت‌هایی برای برخی زنان سرپرست خانوار در منازل در نظر گرفته شده که آنها ضمن سرپرستی از افراد تحت تکفل، تولیداتی را پس از فراگیری آموزش‌های لازم در منزل انجام داده و در مراکز در نظر گرفته شده به فروش می‌رساند.

نوریان با بیان این که در مرحله اول یکهزار نفر از زنان سرپرست خانوار تحت پوشش قرار می‌گیرند افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده ۲۰ هزار نفر دیگر که خانوارهای، آنها در معرض عسر و حرج هستند، در مناطق ۲۲ گانه تهران تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند.

به گفته وی زنان سرپرست خانوار و بی‌بضاعت از طریق کمیته امداد امام خمینی(ره)، مراکز خیریه و بهزیستی شناسایی و تحت پوشش قرار می‌گیرند.

وی افزود: علاوه بر مراکز کار آفرینی ۲ هزار غرفه با سازه قابل انتقال برای فروش تولیدات زنان سرپرست خانوار ایجاد و از این تعداد ۳۰۰ غرفه به زودی راه‌اندازی می‌شود و مابقی تا پایان سال دایر خواهد شد.

نوریان با اشاره به این که این غرفه‌ها رایگان برای فروش محصولات و تولیدات زنان خانوار است، به ایسنا گفت: به علاوه بازارچه‌های خیریه نیز در مناطق مختلف راه‌اندازی می‌شود که در همین راستا ۱۴ بازارچه قبل از آغاز سال جدید دایر شده بود.

به گفته وی ۲۰ هزار خانواده در معرض عسر و حرج سبد غذایی طی ۴ نوبت دریافت می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.