حمایت زنان اصول‌گرا از اظهارات احمدی نژاد ،روزی را خدا می‌دهد، بچه‌دار شوید

آفتاب- «مریم بهروزی» دبیرکل جامعهء زینب از تشکل‌های جریان راست سنتی با دفاع از اظهارات «محمود احمدی‌نژاد» مبنی بر «لزوم کنار گذاشتن سیاست‌های تنظیم خانواده و کم بودن دو فرزند برای هر خانواده» این سیاست ها را یک «استراتژی» عنوان کرد.

وی اظهار کرد: «نظام جمهوری اسلامی از سال‌ها پیش سیاستی را برای پایین نگاه داشتن جمعیت کشور اتخاذ کرد که حتی مورد تقدیر یونسکو هم واقع شد اما در شرایط کنونی به نظر می‌رسد که باید در این سیاست ها تجدید نظر شود.»عضو جبههء پیروان خط امام و رهبری با ذکر حدیثی از پیامبر اکرم (ص) در رابطه با «ثواب ازدیاد فرزندان» گفت: «پیغمبر اسلام می‌گویند به هر میزان که تعداد فرزندان شما بیشتر باشد از ثواب بیش‌تری در روز قیامت برخوردار خواهید بود، بنابراین وقتی روزی را خدا می‌دهد، چه ایرادی دارد که فرزندان بیش‌تری به دنیا بیایند؟»بهروزی تصریح کرد: «این استراتژی نباید در تهران اجرا شود زیرا این شهر با اضافهء جمعیت روبه‌رو است اما در باقی شهرهای کشور امکان پیاده کردن آن وجود دارد. من هم با افزایش جمعیت موافق هستم البته با ذکر این نکته که باید به موازات رشد جمعیت توان علمی و تکنولوژی خود را نیز افزایش دهیم.»

خانواده های ایرانی فرزند بیشتر می‌خواهند

صحبت‌های بهروزی اما تمام ماجرا نیست. یک عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی هم تصریح می‌کند: «خانواده‌ها در زمینهء سیاست‌های تنظیم خانواده تابع تصمیمات دولت هستند و تمام خانواده‌های ایرانی هم دوست دارند تا با برخورداری از تعداد بیشتری فرزند، خانواده‌‌ای گرم‌تر و صمیمی‌تر داشته باشند».

منیره نوبخت در عین حال با یادآوری مشکلات اقتصادی خانواده‌های ایرانی گفت: «امروزه بسیاری از خانواده‌ها حتی توان مالی یک‌بار بچه‌دار شدن را هم ندارند و حق عائله‌مندی که دولت به کارمندان خود می‌دهد هم رقمی است که بیش‌تر به شوخی شبیه است.»

وی افزود:«قطعاً کشور ثروتمند ایران و خانواده‌های ایرانی، استحقاق زندگی در رفاه و آرامش را دارند. آن‌ها باید به این احساس برسند که می‌توانند با افزایش فرزندان، خانواده‌خود را توسعه دهند.»

صحبت‌های احمدی نژاد شوخی بود

فاطمه رهبر عضو شورای مرکزی حزب موتلفه و عضو فراکسیون زنان در مجلس نیز در این باره گفت:« اظهارات رییس جمهور در خصوص ساعت کار خانم‌ها پاسخ به سوالات فراکسیون زنان در این رابطه بود.»

این نمایندهء تهران افزود:«یکی از موضوعاتی که ما خواستیم به آن رسیدگی شود، بحث حمایت از زنان شاغل بود تا با توجه به مسوولیت‌هایی که در خانه و خانواده برعهده این زنان است، بحث پاره‌وقت شدن آن‌ها دایمی شود.» نمایندهء تهران درخصوص افزایش جمعیت که از سوی رییس‌جمهوری عنوان شده خاطر نشان کرد: «ایشان در حد شوخی بحث افزایش جمعیت را مطرح کردند. در حال حاضر شرایط کار خانم‌ها در بیرون باعث شده که خانواده‌ها با فرزند کم‌تر موافق باشند. ایشان نظر شخصی خودشان مبنی بر این‌که با بچه‌های زیاد موافقم را اعلام کردند.»عضو فراکسیون اصول‌گرایان گفت: «بحث اصلی رییس جمهوری این است که با دقت ریشه‌یابی کنیم هر چه تعداد جمعیت مسلمانان و شیعیان بیش‌تر باشد طبیعتاً این تحکیم نظام اسلامی در جهان را ایجاد می‌کند که البته این مباحث در این جلسه مطرح نشد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.