آموزش مهارت های زندگی پیش از ازدواج ، مهم ترین راه کنترل ایدز است

عضو کمیته کشوری مبارزه با بیماری ایدز گفت: مراجعه مادران مبتلا به ایدز به پزشک و مصرف داروهای مربوط به درمان این بیماری ، تا حد زیادی از ابتلای جنین به بیماری ایدز جلوگیری می کند.

دکتر مینو محرز در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری مهر افزود: استفاده از داروهای ضد ویروسی ایدز در زنان مبتلا به بیماری ایدز می تواند در آلودگی فرزندان متولد شده از این افراد به میزان قابل توجهی پیشگیری کند ، بنابراین از این طریق می توان از افزایش تعداد مبتلایان به ایدز در کشور جلوگیری کرد.

وی ، با بیان اینکه اغلب بیماران از ابتلای خود به بیماری ایدز از بیماری خود آگاهی ندارند و بدون آگاهی موجب ابتلای همسران خود نیز به این بیماری می شوند، گفت: آموزش مهارت زندگی به جوانان به ویژه پیش از ازدواج مهمترین راه کنترل ایدز در جامعه است.

عضو کمیته کشوری مبارزه با بیماری ایدز، گفت : آموزش مهارت زندگی و پیشگیری از رفتارهای پر خطر مهمترین راه جلوگیری و کنترل بیماری ایدز در کشور است که زمان این آموزش نیز باید در دوره پیش از ازدواج صورت گیرد چرا که اغلب افراد پیش از ازدواج به علت عدم آگاهی این بیماری مبتلا می شوند.

وی ، گفت : در صورت عدم توجه به ارائه آموزشها با توجه به روند کنونی ابتلای افراد به بیماری ایدز در کشور ممکن است در مدت زمان کم آمار مبتلایان به ایدز ۱۰ برابر مقدار کنونی شود و یا به آمار وحشتناکی برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.