زنان در مقایسه با مردان رانندگان بهتری هستند

سایت پلیس: به گفته محققان استرالیایی رانندگان زن در مقایسه با رانندگان مرد ، به دلیل اهمیت بیشتر به نکات ایمنی ، کمتر دچار تصادفات می شوند .

گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس به نقل از روزنامه ” ساندی ” حاکی است ، طبق تحقیقاتی که اخیرا محققان استرالیایی به انجام رسانده اند ، مشخص شده است که رانندگان زن کمتر از رانندگان مرد دچار تصادفات شده و حتی در صورت بروز تصادف ، خسارات جانی چندانی از سوی آنان رخ نمی دهد .

بر اساس این گزارش ، با تحقیقاتی که بر روی دو هزار و ۴۰۰ راننده در استرالیا صورت گرفت ، چنین به نظر می رسد که مردان به دلیل نوعی خشونت ذاتی ، بیشتر از زنان دچار تصادفات می شوند و این در حالی است که خسارات و تلفات ناشی از این تصادفات نیز در مردان بسیار شدید تر از تصادفات صورت گرفته از سوی زنان است .

بر پایه این گزارش ، اغلب تصادفات صورت گرفته از سوی زنان بر اثر برخورد اتومبیل آنان با موانع جاده ای و یا در نهایت با عابران پیاده و دوچرخه سواران بوده ، در حالی که تصادفات مربوط به مردان بر اثر بی احتیاطی آنان و سرعت غیر مجاز و منجر به سوانح مرگبار است .

به گفته کارشناسان ، در مجموع ۸۴ درصد از رانندگان مرد و ۷۷ درصد از رانندگان زن ، تصادف را تجربه کرده اند و این در حالی است که میزان مرگ و میر رانندگان مرد نسبت به رانندگان زن سه برابر می باشد .

گفتنی است ، کارشناسان معتقدند که عواملی همچون عوامل عصبی و نورولوژی در زنان و مردان باعث این تفاوت ها می شود و ار آنجا که زنان به لحاظ بیولوژیکی محتاط تر از مردان عمل کرده و دقت و خونسردی بیشتری را در مقابله با حوادث اجتماعی از خود نشان می دهند ، در مقایسه با مردان که عصبی و خشن تر هستند ، در این امر موفق تر از آنان عمل می کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.