فراخوان روزنامه نگاران ایتالیایی علیه حکم عدنان حسن پور

استفانو مارچللی بنیانگذار سازمان «اطلاع رسانی و دفاع از امنیت خبرنگاران» در بیانیه ای به صدور حکم اعدام برای عدنان حسن پور خبرنگار هفته نامه «آسو» و «هیوا بوتیمار، فعال حقوق بشری» اعتراض کرده است.

استفانو مارچللی که در گذشته بارها در رابطه با خبرنگاران ایرانی که در جمهوری اسلامی به زندان افتاده اند فعالیت های چشمگیری انجام داده است، نوشته است «با توجه به اینکه از آغاز سال جاری میلادی تا کنون در جمهوری اسلامی ایران، به گفته سازمان عفو بین الملل، ۱۷۷ نفر اعدام شده اند، زمان آن رسیده است که نیروهای دموکرات و دولت های اروپایی سکوت را شکسته و به طور جدی در قبال دولت محمود احمدی نژاد اتخاذ موضع کنند و تجاوزهای روزانه این حکومت به ابتدایی ترین حقوق انسانی، فردی و اجتماعی را به شدت محکوم سازند».

غرب به گفته بنیانگذار سازمان اطلاع رسانی و دفاع از امنیت خبرنگاران باید «حمایت از اپوزیسیون لیبرال دموکرات در ایران را در دستور کار خود قرار دهد و دست از بازی های سیاسی یا دولتی که هیچگونه ارزشی برای زندگی انسان ها قائل نیست بردارد».

در پی انتشار خبر محکومیت عدنان حسن پور و هیوا بوتیمار، سازمان اصل ۲۱ ، نهادی که بر مینای اصل ۲۱ قانون اساسی ایتالیا دفاع از آزادی بیان را در این کشور عهده دار است نیز در همکاری با سازمان اطلاع رسانی و دفاع از امنیت خبرنگاران، در نظر دارد پارلمان ایتالیا را در این رابطه فعال سازد.

سایت های اینترنتی بسیاری از نهادهای صنفی خبرنگاران ایتالیا در این ساعات سرگرم جمع آوری حمایت از فراخوان برای محکومیت حکم اعدام عدنان حسن پور و هیوا بوتیمار هستند.

رادیو فردا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.